Един от големите фаворити за спечелването на трофея в Лигата на конференциите през този сезон - Виляреал, продължава без грешка в предварителна група С на турнира. Испанският тим нямаше проблеми при домакинството си на Аустрия (Виена), постигайки победа с 5:0.

Терминът "домакинство" може би не е най-подходящ за "жълтата подводница", тъй като техният "Естадио де ла Серамика" се ремонтира и това принуждава валенсианци да приемат опонентите си на "Суидад де Валенсия".

Силкеборг - ФКСБ 5:0 в Лига на конференциите

Непознати датчани унижиха ФКСБ в Лига на конференциите

Силкеборг разби румънците с 5:0

Положителният резултат ще даде и глътка въздух на Унай Емери, за когото вече се носеха и слухове, че може да бъде заменен заради слабия старт на сезона.

Резултатът беше открит в 18-ата минута. Тогава Самуел Чуквуезе центрира в наказателното поле и намери Алекс Бена, който овладя топката и я изстреля в горния десен ъгъл.

2:0 пък бе факт още до почивката, като с ключов гол изпъкна Арно Данджума. Нидерландският национал получи прецизно подаване от Баена и преодоля Фрюхтл с прецизен шут в десния ъгъл.

В заветните мигове на мача новото попълнение - Хосе Луис Моралес, който се появи и от резервната скамейка, даде заявка за по-сериозно влияние върху състава, реализирайки невероятно бърз хеттрик с голове в 76-ата, 80-ата и 88-ата.

Виляреал остава лидер в група С с 9 точки, Лех (Познан) е втори с четири пункта, Апоел Беер Шева с две, а Аустрия е на последна позиция с точица и голова разлика 1:8.

Андерлехт - Уест Хям 0:1 в мач от Лигата на конференциите