Локомотив (Пловдив) надви трудно Словачко с 1:0 на "Лаута". Срещата бе първа от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Единственият гол в мача вкара Петър Витанов в 89-ата минута с хубав удар извън наказателното поле.

Двата тима предложиха много битка. "Смърфовете" обаче изиграха по-добро второ полувреме и изковаха ценен аванс преди реванша след седмица в Чехия.

Локомотив (Пловдив) - Словачко 1:0, страхотен гол на Витанов

Двубоят започва в 20:00 часа

Двубоят започна равностойно. В 8-ата минута удар на Садилек бе блокиран от Артур Крачун. Шест минути след това Олексей Биков отправи удар от границата на наказателното поле след заучено положение, но стреля много неточно.

Снимка 540025

Минута по-късно изпълнение на тъч затрудни максимално защитата на "черно-белите". Стигна се до изпълнение на корнер, след който Сисилия стреля слабо с глава.

В 23-ата минута домакините изградиха добра атака през центъра. Митко Илиев намери Салинас, който направи двойнно с Парвиз Умарбаев. Бразилецът си освободи коридор, но не успя да отправи хубав удар. Четири минути по-късно гостите можеше да организират отлична контраатака, но Сисилия реши да завършва сам и сбърка.

Снимка 540030

В 32-ата минута Конър Руан се пребори за топката отляво и намери с хубаво центриране Митко Илиев. Капитанът на Локо опита да завърши от въздуха, но не отправи качествен удар.

Три минути след това Илко Пиргов спаси отбора си. Словачко организира бърза атака. Сисилия свали топката за Даничек, който разкъса с подаването си защитата на домакините и изведе Холцер само срещу вратаря. Пиргов излезе предвидливо и не позволи на седмицата да го преодолее.

Снимка 540028

В 40-ата минута опасен шут на Калабишка мина покрай вратата на "смърфовете".

Втората част започна с отлична възможност за пловдивчани. Илиев комбинира с Руан отляво. Фланговият футболист напредна и изведе Георги Минчев в наказателното поле. Нападателят потърси левия ъгъл, но стреля опасно покрай вратата.

Снимка 540029

В 62-ата минута Навратил бе оставен сам на дузпата и засече центриране отляво. Пиргов обаче не се затрудни. Три минути след това нова добра атака на Локомотив отляво завърши с удар от малък ъгъл на Руан. Нгуен изби в корнер.

В 75-ата минута главният рефер Карим Абед получи контузия и бе заменен от четвъртия съдия Ерик Ваталие.

Снимка 540027

Локомотив нанесе своя удар в 89-ата минута. Тогава Умарбаев и Илиев комбинираха в наказателното поле. Капитанът сви за Минчев, чийто удар бе блокиран. Топката попадна в Петър Витанов, който с мощен удар от около 20 метра фронтално срещу вратата прати кълбото в долния десен ъгъл за 1:0.