90+5′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Еден Арена", гр. Прага (Чехия) Зрители: 20 488
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Фиорентина - Уест Хем 1:2 във финала на Лигата на конференциите

Гол в последната минута дари Уест Хем с трофея в Лигата на конференциите

"Чуковете" покориха третия по сила турнир в Европа след 2:1 срещу Фиорентина

90+3′

Антонин Барак ще се появи в игра за сметка на Мандрагора.

90+1′

Анджело Огбона се появява в игра за сметка на Антонио.

89′

ГОООЛ ЗА УЕСТ ХЕМ! 1:2! БОУЕН! И така финалът логично вървеше към продължения, за да се случи голямото събитие в последната минута. Отбраната на Фиорентина проспа разсичащ пас на Лукас Пакета, който изведе Джаръд Боуен зад гърба на Игор и Миленкович. Останал сам срещу Терациано, бившият футболист на Хъл Сити запази хладнокръвие и хвърли в див екстаз феновете на "чуковете", а и своя мениджър Дейвид Мойс.

87′
Снимка 621495

84′

Нордин Амрабат фаулира грубо Емерсон и получава жълт картон.

83′

Лука Раниери ще бъде заменен от бразилеца Игор.

78′
Снимка 621509

75′

Голмайсторът Саид Бенрама бива заменен от Пабло Форналс.

74′

Централният бранител на Фиорентина - Никола Миленкович получава жълт картон.

72′
Снимка 621496

71′

МАНДРАГОРА! Уест Хем определено беше разклатен, а в 71-ата Фиорентина можеше да стигне и до обрата. Артур Кабрал свърши работата си в наказателното поле и върна леко назад за непокрития Мандрагора. Неаполитанецът реши да стреля технично от 15-тина метра, но единствено в близост до горния десен ъгъл на англичаните.

68′
Снимка 621501

67′

ГООЛ ЗА ФИОРЕНТИНА! 1:1! БОНАВЕНТУРА! Фиорентина демонстрира добра психическа устойчивост след инкасираното попадение и в рамките на няколко минути тосканци съумяха да възстановят паритета. Нико Гонзалес свали с глава за опитния Джакомо Бонавентура, който с красив диагонален шут в 67-ата не остави шанс за реакция на Алфонс Ареола.

66′

Роландо Мандрагора получава жълт картон заради прекалено бурни претенции спрямо главния съдия.

66′

Алфред Дънкан получава жълт картон, а дори не е на терена.

62′
Снимка 621497

61′

ГООЛ ЗА УЕСТ ХЕМ! 0:1! БЕНРАМА! ДУЗПА! Ключов момент във финалния сблъсък се оказа 55-ата минута, при която силно хвърляне от тъч се превърна в извеждащо подаване за Джарод Боуен. Нападателят навлезе в наказателното поле, а след него тичаше Бираги, който уж неволно докосна топката с ръка. Според ВАР и реферът Дел Серо Гранде обаче е нямаше нищо случайно и така "чуковете" получиха огромното предимство да поведат в резултата. С отговорната задача се нагърби Саид Бенрама, който по безапелационен начин направи 0:1!

60′

Курт Зума напуска игра и бива заменен от Тимо Керер.

60′

Куаме отстъпва мястото си на Рикардо Сапонара.

53′
Снимка 621499

52′

Найеф Агер получава картон заради грубо влизане в тялото на Гонзалес.

49′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Веднага след паузата Уест Хем имаше претенции за дузпа в своя полза. До броженията се стигна, след като Джаръд Боуен падна на тревата, сигнализирайки за удар без топка от Бираги. Дел Серо Гранде обаче бързо получи информация, че за наказателен удар и дума не може да става.

46′

На полувремето в игра се появи Артур Кабрал, който замени контузилия се Лука Йович.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 621498

45′

ПОЧИВКА!

43′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ФИОРЕНТИНА! Секунди преди почивката се случи и най-интересната ситуация за първите 45 минути. Центриране от фланга намери Куаме, който отправи достатъчно добър удар с глава, отбил се в страничната греда. На точното място за голова добавка се оказа Лука Йович, но радостта му беше кратка, тъй като още в реално време се видя, че е в положение на засада.

41′

Грешка на Кристиан Куаме можеше да коства скъпо на неговия тим, след като той се спъна и падна при опит за изчистване. За негова радост, последвалият шут на Деклан Райс не мина през купа от играчи.

39′
Снимка 621500

34′

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ! Финалът беше белязан от грозен момент в 34-ата минута, когато капитанът на гостите Кристиано Бираги беше ударен с чаша в главата от фен на Уест Хем. Бранителят започна да кърви обилно от областта на главата си, а дикторът на стадиона предупреди, че срещата може да бъде временно прекратена, ако "чуковете" не се укротят. Заради това с част от тях отиде да говори и Деклан Райс...

31′

В 31-ата минута звездата на гостите Саид Бенрама получи жълт картон заради грозна симулация.

30′
Снимка 621474

28′

С настъпването на 30 минути футбол в Прага, финалът по-скоро приличаше на среща по ръгби, като съперниците на първо време търсеха физическите единоборства, а не да се преодоляват чрез някой добър офанзивен замисъл.

19′

Известен хаос в отбраната на Уест Хем настъпи в 19-ата минута, когато продължителна размяна на пасове между футболистите на Фиорентина, изведнъж се изостри в хубава атака през центъра. Куаме демонстрира скорост, а отбитата топка стигна до Лука Йович. Бившият нападател на Реал (Мадрид) обаче не успя да си намери пролука за стрелба.

9′

Роландо Мандрагора от Фиорентина изпробва силата на своя изстрел от сериозна дистанция, но той не затрудни по никакъв начин Фабиански.

6′
Снимка 621472

3′

Срещата оправда очакванията за фестивал на атакуващия футбол. Още с първия съдийски сигнал на Дел Серо Гранде, двата тима се "захапаха" с атаки. На стража Терациано дори се наложи да спасява първия точен удар в мача. Феновете на Уест Хем пък бяха доста дейни по-трибуните, като не спираха да хвърлят предмети по капитана на съперника Кристиано Бираги.

1′