Английският Уест Хям не стартира сезона в Премиър лийг по възможно най-добрия начин, но за сметка на това "чуковете" са безпогрешни, когато става въпрос за мачовете от третия по сила европейски клубен турнир Лигата на конференциите.

В един от най-интересните двубои тази вечер, селекцията на Дейвид Мойс излезе краен победител при визитата на белгийския гранд Андерлехт с 1:0. Още преди срещата властите в Брюксел бяха сериозно притеснени относно евентуални сблъсъци между горещите фенове на двата тима.

До почивката англичаните можеха да водят в резултата, ала Бенрама шутира над горната греда.

Развръзката дойде 11 минути преди последния съдийски сигнал. А победният гол за Уест Хям беше изработен от скорошните многомилионни покупки на лондончани. Лукас Пакета акробатично подаде зад гърба на отбраната за Джанлука Скамака, който с диагонален изстрел не остави шансове на Ван Кромбрюж.

Уест Хям е лидер в група В с 9 точки, докато Андерлехт засега е на второто място с 4 пункта.

Щурм Грац - Лацио 0:0 в мач от Лига Европа