Левски трябва да победи Локомотив (Пловдив) за да си осигури за четвърта поредна година участив в баража за Лига Европа. "Симите" дори могат да финишират на второ място в efbet Лига, но за целта е необходимо Берое да победи ЦСКА в София, а те да се наложат над обезкървените "смърфове".

Левски може да заеме четвъртата позиция, ако Славия победи Лудогорец и "сините" не вземат три точки при дншеното си домаинство. Логиката все пак сочи, че решителният сблъсък за място в квалификациите за Лига Европа отново ще се играе на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов".

"Сините" имат да си отмъщават и за загубения полуфинал на Купата, който ги остави без спечелен трофей в последните 11 години.

Локомотив (Пловдив) осмисли сезона със спечелването на Купата на България и след второто място в редовния сезон сега е на път да завърши срещите във финланата шестица с безпрецедентните пет загуби. От друга страна "смърфовете" са доказали, че в здрави тактически мачове зная как да печелят.

Вероятни състави:

Левски: Георгиев, Найденов, Каргас, Райнов, Горанов, Юруков, Петков, Спиерингс, Мазурек, Паулиньо, Робърта

Локомотив (Пловдив): Луков, Акиниеми, Масоеро, Малембана, Николаев, Витанов, Алмейда, Пулиезе, Томашевич, Маонга, Салинас

Стадион: "Георги Аспарухов", София. Съдия: Драгомир Драганов. Начало: 21:00 часа.

Ники Михайлов: Естествено, че oтношението на Хубчев към мен бе заради баща ми, изгониха Божинов като мръсно куче

"Наско и Тити ми казаха да влизам час по-скоро във форма"