Треньорът на Левски до 19 години - Йордан Петков, коментира скандалното поведение на съдията Стефан Великов по време на последния мач от Елитната група срещу Берое.

Срещата завърши с победа 3:0 за "сините", но след двубоя треньорът на гостите - Иван Гаджев, алармира за задкулисни игри от страна на съдийската бригада, обвинявайки ги, че нарочно са бутали срещата да завърши с повече от 3 гола.

Още по-скандалното е, че са отсъдени три дузпи!

"Не мога да повярвам какво се случи! Реферът даде две дузпи през първото полувреме, като поведохме с 2:0. От моята позиция едната не я видях, а другата мисля, че я имаше. През втората част вкарахме трети гол и продължихме да играем. Изненадващо съдията даде пет минути продължение в мач, който беше решен. По едно време питах колегите на резервната скамейка колко време има, а те ми казаха, че сме в шестата минута на продължението. Имаше фаул за нас, центриране, а дете на Берое изчисти топката с глава. Страничният веднага влезе на терена да показва, че има дузпа. Попитах моите момчета дали е имало, тъй като ми се стори, че е напълно измислена. Футболистите ми бяха категорични, че не е имало такава. Левски винаги играе феърплей, затова казах да бъде изпусната. Дори не съм ходил да говоря с рефера след мача. Толкова бях бесен от видяното! Не се прави така. Опитваме се да учим децата на футбол, но такива неща не помагат на никой. Нито на играчите, нито на треньорите, най-малко на българския футбол", заяви Петков пред Спортал.

Скандал след мач на "Герена", треньор отсече: Съдиите играха "черно тото"!

"Момчетата от Левски нямат общо, дори ги хвана срам от отсъжданията на рефера и нарочно пропуснаха дузпа", заяви треньорът на Берое - Иван Гаджев