Новият треньор на гранда Левски - Делио Роси ще запише официалния си дебют начело на отбора днес.

В 21:00 часа "сините" посрещат на "Герена" единайсеторката на Дунав (Русе).

Италианският спец вече обяви групата си за двубоя, като тя се състои от 19 състезатели, в голямата си част юноши и млади кадри на самия клуб.

В неофициалния си дебют в Левски, Роси записа срамна загуба от Сливнишки герой с 1:3.

Срещата с по-ниско базирания съперник се изигра в три части от по 30 минути, като столичани дори поведоха в резултата с гол на Габриел Обертан, но бяха обърнати до 1:3 и посрамени пред собствена публика.

Делио Роси започна в Левски със зверски резил, "сините" загубиха от Сливнишки герой!

Спас Русев до Алдаир на трибуните

Непосредствено след поражението Роси демонстрира твърдия си характер и принуди всички в отбора да проведат натоварваща тренировка на стадион "Георги Аспарухов", която продължи почти час.

Делио Роси взе здравето на левскарите след издънката срещу Героя

Половин час след мача стадионът още "грееше"

В последните дни Роси изрази недоволството си от физическата форма и кондиция, в която се намират състезателите на отбора, като не се посвени да заяви мнението си на всеослушание, включително и пред медиите.

Делио Роси потресен от нивото на левскарите!

Италианецът е крайно недоволен от слабото ниво на тактическа дисциплина

Габриел Обертан ще започне зад нападателя днес, като се очаква на върха на атаката да бъде Серджиу Буш. В средата на терена ще стартират други от новите попълнения - Жорди Гомес и Васил Панайотов.

Дунав пък няма победа у дома, а отборът играе бавно в атака. Дали това ще се окаже от значение и на "Герена" - предстои да разберем.

Веселин Великов пред ТОПСПОРТ: Явно резултатите на Дунав са трън в очите на някои хора