Левски загуби от Зенит (Санкт Петербург) с 0:1 в контрола

Левски затрудни максимално Зенит, но загуби от руския шампион с 0:1

Второ поражение за "сините" в Австрия

89′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Шампионите на Русия от Зенит стигнаха и до второ попадение в 89-ата минута. То беше дело на Артьом Дзюба, който обаче наруши правилата при въздушната си битка с Янис Каргас и поради този факт не намери официално името си сред голмайсторите.

86′

Удар по земя, отправен от Роберт Мак, който обаче не принуди Миятович да се намесва по какъвто и да е начин.

78′

Мартин Д. Петков заменя друг "син" юноша - Станислав Иванов.

77′

Паулиньо напуска игра, а последните мигове от срещата ще доиграе Франко Мазурек.

70′
Богдан Патрашку гледа на живо втората контрола на Левски

Румънецът работи на позицията главен скаут

69′

Давиде Мариани опита доста елементарно да си изпроси дузпа, като падна в полето на Зенит след много лек допир с Емануел Мамана. Съдията на срещата остана безмълвен и даде знак играта да продължи.

67′

Промяна в атаката на Левски. Илия Димитров заменя Станислав Костов.

66′

КРАНЕВИТЕР! Зенит можеше да удвои своята преднина в 66-ата минута. Матиас Краневитер направи рейд през центъра на терена, като бившият халф на Атлетико (Мадрид) отправи много точен изстрел към долния десен ъгъл. Милан Миятович обаче изпъкна с още една акуратна намеса, след като се протегна максимално и изби с дясната си ръка.

57′

Смяна в редиците на Левски - Илия Юруков заменя Хали Тиам.

53′

МАРИАНИ! Отговорът на Левски не закъсня, като Давиде Мариани стреля от средна дистанция. Появилият се като резерва Егор Бабурин обаче беше покрил своя ъгъл и изби.

48′

ГОЛ ЗА ЗЕНИТ!! 0:1!! СЕРДАР АЗМУН - ДУЗПА! Подобно на първата част, левскарите стартираха и второто полувреме доста разконцентрирано, което доведе и до тяхна голяма грешка. Зенит организира атака през центъра, при която Рейш отново не се намеси добре. Този път португалецът загуби въздушен двубой, който спомогна на Смолников да влезе в наказателното поле на българския гранд. Там Янис Каргас не прецени добре своите действия и изрита грубо руския национал. Всичко това даде тласък на съдията да отсъди дузпа, която беше реализирана от Сердар Азмун.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Давиде Мариани пробва нещо нестандартно, като вместо центриране от корнер, пусна за намиращия се в по-задни позиции Стаси Иванов. Нападателят обаче шутира много над горната греда.

37′

ГОРАНОВ! Левски създаде първото си голово положение в този двубой с настъпването на 37-ата минута. Капитанът Иван Горанов реши да разнообрази поредното си включване по фланга, като този път заложи на мощен шут от границата на наказателното поле, който максимално затрудни Андрей Лунев.

35′

Двама от футболистите на Левски повърнаха в рамките на няколко минути. На ръба на физическите си сили са Паулиньо и Мартин Райнов.

28′
Петър Хубчев проведе разговор с националния селекционер на Русия

Черчесов изгледа контролата между Левски и Зенит

25′

Двата отбора получиха кратка почивка, през която могат да пийнат глътка вода.

24′

Добро центриране на Ивайло Найденов от фланга, което обаче не успя да бъде оползотворено от сравнително ниския Станислав Иванов.

16′

Левски започна да трупа самочувствие и към 16-ата минута изпълни поредица от няколко корнера в полето на Зенит. Добър шанс можеше да изскочи при втория ъглов удар, когато стражът на Зенит не боксира по най-добрия начин, но намиращият се в близост до него Нуно Рейш не успя да се възползва.

12′

Пресата на Зенит продължаваше да тормози сериозно "синята" защита. Едно рисковано връщане пък можеше да вкара в беля Милан Миятович, който обаче демонстрира високо самочувствие и малко пред голлинията си финтира Сердар Азмун.

9′
Живко Миланов: Хубчев е доста стриктен, имаме шансове срещу Ружомберок

"В Левски се изгражда нещо ново"

7′

Като цяло Левски имаше доста тежки откриващи минути на контролата, които не се понравиха по никакъв начин на наставника Хубчев. Специалистът беше разочарован от поредицата неточни подавания, най-вече осъществявани от Нуно Рейш и Мартин Райнов.

4′

ШАНС ЗА ЗЕНИТ!! Контролата можеше да започне по ужасяващ начин за българския тим. Още в 4-ата минута "синята" защита се огъна и тромавият Нуно Рейш изпусна съперниковия нападател Сердар Азмун. Иранския Меси остана сам срещу дебютанта Милан Миятович, който обаче демонстрира класа и спаси своите от сигурно попадение!

1′