Тимът на Левски води уверено с 2:0 на полувремето при гостуването си на Вихрен в четвъртфиналния двубой от турнира за Купата на България. "Сините" имат добра преднина след попаденията на Георги Иванов-Гонзо и Дарко Тасевски. Гонзо се разписа след центриране на Жоазиньо от фаул и неконцентрирана игра на отбраната на Вихрен. В 28-ата минута Дарко Тасевски удвои, след като бе изведен от Георги Иванов в отлична позиция. Македонският халф чукна топката и прати топката в мрежата за 2:0. В края на първата част Христо Йовов пропусна да направи класически.

В Несебър, Литекс и  местния тим играят при 1:1 след първото полувреме. Автор на гола за домакините стана Венцислав Христов, а за "оранжевите" се разписа Ивелин Попов.

Миньор (Перник) има солиден аванс от два гола в Бяла Слатина срещу Ботев (Криводол). Коце Хазуров вкара и двата гола за перничани. Първото попадение стана след центриране на Ашимов, а второто след убийствена контраатака.

РЕЗУЛТАТИ НА ЖИВО:

87' ВИХРЕН - ЛЕВСКИ 0:2 (0:1 Г.Иванов 13, 0:2 Тасевски 28)

62' НЕСЕБЪР - ЛИТЕКС 1:2 (1:0 В.Христов 14, 1:1 Попов 27, 1:2 Дока 61)

62' БОТЕВ (КРИВОДОЛ) - МИНЬОР 0:2 (0:2 Хазуров 19, 42)