Младите футболисти на Левски спечелиха за четвърти пореден път турнира в памет на легендата на българския футбол Трифон Иванов. На финала "сините" победиха ЦСКА с 4:2.

Надпреварата на стадион "Ивайло" във Велико Търново бе на Футбол 9, за дeцa, poдeни cлeд 1 янyapи 2010 г., като мачовете се играха в две полувремена от по 30 минути.

"Сините", водени от треньора Георги Коруджиев стартираха надпреварата с две победи в своята група - 1:0 срещу Берое и 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица).

Шампионите получиха златни медали и купата за първо място от друг легендарен футболист на България - Бончо Генчев, председател на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново. За най-полезен футболист в състава на Левски бе избран Йоан Немчев.

Призът "Железен защитник" в памет на Трифон Иванов бе връчен на бранителя на Левски - Виктор Петров от леля Маринка, майка на легендарния защитник.

Турнирът в памет на Трифон Иванов се провежда от 2016 г. насам след смъртта на големия български футболист, като само миналата година надпреварата не се състоя заради пандемията от коронавирус. В петте издания Левски триумфира четири пъти поред след първия победител Лудогорец.