Левски завърши подготовката си с успех над Септември (София). "Сините" се наложиха над септемврийци с 4:1 в последната си проверка, играна на помощния терен на "Герена".

Тимът на Станимир Стоилов осъществи пълен обрат след като Мартин Петков откри за гостите, но след попадения на Рикардиньо от дузпа, Уелтън, Цунами и Марин Петков резултатът стана 4:1.

Снимка 605571

Източник: startphoto.bg

Така "сините" извоюваха петата си победа от началото на подготовката, в която имат и две загуби.

В събота Левски посреща Черно море във Велико Търново при подновяването на шампионата.

Срещата днес започна убедително за "сините".

Левски - Септември (София), (Развой на срещата по минути)

Последна проверка за двата тима

В 11-ата минута Рикардиньо бе изведен в дълбочина от Краев и прониза мрежата на Септември, но при подаването е имало засада.

В 36-ата минута Мартин Стоянов проби по левия фланг и намери изпуснатия от защитата на Левски бивш нападател на "сините" Мартин Петков, който стреля към далечния ъгъл и разпечата мрежата на Ники Михайлов. Петков мигновено вдигна ръцете си, давайки знак, че няма да се радва за попадението.

Снимка 605570

В 44-ата минута Голмайсторът Мартин Петков задържа Рикардиньо при изпълнение на корнер и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка именно новото попълнение на "сините", който отправи прецизен удар в средата на вратата, за да изравни резултата.

Снимка 605563

Пет минути след подновяването на играта Ивелин Попов прати меко центриране от ръба на дъгата пред наказателното поле към Цунами, който с глава разстреля мрежата на гостите, за да направи обрата пълен.

Снимка 605555

"Сините" демонстрираха надмощие над опонента си и това пролича в 58-ата минута, когато стигнаха до още едно попадение. След добра атака на "сините" Марин Петков пусна хубав пас към Роналдо, който веднага намери Уелтън към голлинията и от близко разстояние бразилецът вкара за 3:1.

В 74-ата минута след изпълнение от корнер на Филип Кръстев, Ивелин Попов отигра топката ефектно и тя достигна на втора греда до Марин Петков, който с глава се разписа за 4:1.

Снимка 605556

В събота Левски посреща Черно море от 17:30 часа. Септември посреща Арда в неделя от 12:00 часа.