Левски надигра втородивизионния Академик (София) с минималното 1:0 в контролна среща, в която двата отбора улучиха общо четири пъти гредите. Единственото попадение в мача отбеляза влезлият като резерва Екундайо Джаейоба в 59-ата минута, след като засече центриране отляво на юношата Иво Михайлов.

През първата част Станимир Стоилов пусна в игра повечето от своите титуляри, които имаха териториален превес над съперника, но той не бе подплатен с чисти голови положения.

Най-добрият шанс за Левски преди почивката бе пропилян от македонския национал Дарко Тасевски, който улучи напречната греда в 18-ата минута след разбъркване в наказателното поле на "студентите".

През втората част в двата отбора се появиха много резерви, като в 51-ата минута младата надежда на "сините" Александър Киров бе изведен сам срещу вратаря на гостите и бе повален, но от бялата точка бранителят Живко Миланов удари страничната греда.

Малко по-късно Миланов се контузи и напусна терена принудително, като травмата му поставя под въпрос участието му в предстоящия шампионатен мач със Спартак (Варна).

След гола на си в 59-ата минута резервата Джаейоба направи два сериозни пропуска, от своя страна играчите на Академик (София) удариха две греди след изпълнения на преки свободни удари.

"Полезна проверка, пуснах повечето титуляри, за да не губят игрови ритъм и докато те бяха на терена, отборът се представи на ниво. Шакиб Бензукан игра прилично на поста десен защитник, направихме и доста от дежурните си пропуски. Живко Миланов е с пресечен мускул и е под съмнение за мача със Спартак, същото е и положението с Христо Йовов", каза след мача наставникът на шампионите Станимир Стоилов.