Под ръководството на Люпко Петрович Левски продължава с победния си марш, след като "сините" постигнаха 6-и пореден успех в Първа лига. Този път в жертва на левскарите се превърна закотвеният в дъното отбор на Локомотив (ГО), който допусна поражение с 0:1 на "Лаута".

Единственото попадение в срещата дойде в края на първото полувреме, когато защитникът на локомотивци - Мартин Кавдански, си отбеляза автогол след центриране на десния бек на "сините" - Сашо Александров.

Като цяло Левски изигра посредствен мач, в който не създаде реално голово положение през всичките 90 минути. На резервната скамейка остана изненадващо пък испанският техничар и основен двигател на отбора - Антонио Аниете, както и Божидар Краев, които се появиха в игра през второто полувреме.

Сред титулярните 11 започнаха Мехди Бурабия и Георги Костадинов, както и завърналият се от контузия капитан Веселин Минев.

В първите минути на двубоя под проливния дъжд на "Лаута" двата отбора залагаха основно на по-твърди единоборства, което доведе и до някои по-груби нарушения, санкционирани мигновено от съдията Стефан Апостолов. Положенията обаче липсваха, а Левски разчиташе основно на центрирания от двата фланга, които обаче не даваха необходимия резултат.

НА ЖИВО: Локо (ГО) - Левски

Ще продължат ли "сините" успешната си серия от победи

От своя страна домакините от Горна Оряховица разчитаха на контраатаки, бяха плътно прибрани в своята половина, с изключение на Матиас Курьор и Цветан Генков, които бяха изнесени с една идея по-напред от останалите си съотборници.

Първото полувреме отиваше към края си, когато Левски стигна до куриозно попадение. Сашо Александров получи топката на десния фланг, навлезе няколко метра и изсипа кълбото към чакащия Адениджи, а Кавдански в опита си да изчисти, прати топката в мрежата - 1:0 за Левски!

През втората част домакините се опитаха да изнесат играта в предни позиции, но това отново не доведе до реална опасност пред вратата на Йоргачевич. В края на срещата Сашо Александров можеше да се разпише, но Банков спаси негов удар от около 5-6 метра. Последва бърза контраатака в добавеното време, но резервата Краев не овладя топката, останал сам срещу вратаря.

Класиране в Първа лига

Вижте пълно класиране в Първа лига за сезон 2016 - 2017

В крайна сметка Левски спечели и продължава да е едноличен лидер на върха в Първа лига. На другия полюс е Локомотив и Ангел Червенков, който е твърде вероятно да бъде освободен от поста старши треньор, предвид поредния слаб резултат.