Левски победи Верея с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига, а успехът сложи край на негативната серия от 5 мача без победа за "сините" в първенството.

И в тази среща не липсваха неприятности за играчите на Делио Роси, тъй като Милош Цветкович се контузи и е много вероятно да пропусне реванша за Купата на България с ЦСКА. Всичко обаче по реда си...

Пред празните трибуни на "Георги Аспарухов" левскарите излязоха с по-експериментален състав и в по-лежерно темпо, предвид предстоящия реванш за Купата на България с ЦСКА.

Левски - Верея 2:0, титуляр на "сините" под въпрос за ЦСКА!

Домовчийски излиза срещу бившия си тим

Въпреки това те сътвориха прилично първо полувреме, в което пропуснаха 4-5 добри положения за гол. Още в 8-ата минута Левски можеше да поведе, но удар на Роман Прохазка с глава пред вратарското поле срещна страничната греда след намеса на вратаря Цинцарски.

Последният се превърна в най-добре представилия се футболист на старозагорци.

Последва леко отпускане в редиците на столичани, поради което в следващите 10-15 минути "сините" не успяха да затруднят кой знае колко футболистите на Верея, с изключение на един удар на Кабрал от движение, който мина до гредата.

След средата на първото полувреме левскарите включиха на малко по-висока предавка, а в 30-ата минута те можеха да се разпишат!

Холмар Ейолфсон засече с глава центриране от корнер, топката бе изчистена от вратаря, но на повторенията обаче остана впечатлението, че кълбото е преминално голлинията с целия си обем.

Минути по-късно Антонио Вутов остана на удобна позиция фронтално срещу вратата, но ударът му попадна в обсега на вратаря на Верея.

Снимка 351992

Отново стражът на старозагорци се намеси решително при удар на Хали Тиам на метри от голлинията, но нямаше какво да стори малко преди края на полувремето!

При центриране от десния фланг Холмар Ейолфсон остана непокрит и с глава вкара за 1:0!

До края на 45-те минути Жорди Гомес също можеше да се разпише, но негов удар от точката на дузпата бе париран от защитник на старозагорци.

През втората част темпото на игра видимо спадна, а интригата приключи в 57-ата минута!

Добро взаимодействие между Антонио Вутов и Роман Прохазка завърши с точен удар на словака на 7-8 метра фронтално срещу вратата - 2:0!

Снимка 351995

Най-неприятният момент за левскарите дойде след малко повече от 70 минути игра!

Твърдият титуляр на десния фланг на защитата Милош Цветкович се засили по крилото, но изведнъж изкрещя от болка и се свлече на тревата. Последва смяна, а с оглед реакцията на сърбина, е много вероятно той да пропусне реванша с ЦСКА за Купата на България.

С успеха Левски се изравни по точки с третия в класирането Берое - двата отбора имат по 54 точки, поне до края на мача Берое - ЦСКА, който е по-късно тази вечер.