Столичният гранд Левски се поздрави с втори пореден успех в зимните си контроли. След триумфа над поляците от Подбескидзе (1:0), селекцията на Славиша Стоянович се справи и с четвъртия в словенския шампионат Копер - 2:1. "Сините" свършиха своята задача през първата част, когато паднаха и двата гола в тяхна полза. Точни за победителите бяха нападателите Найджъл Робърта и Стивън Петков.

Опонентът им се върна в проверката в 53-ата минута, когато Церовец наказа поредна грешка на левскарската отбрана при статично положение. Въпреки това, до края софиянци удържаха своята преднина и подсилиха своето самочувствие с престижния успех.

Иван Андонов подписа с Фиорентина

Вратарят ще играе под наем за "виолетовите" с опция за откупуване

Лошо впечатление направи групата игра на Копер. "Жълтите" на няколко пъти влязоха грубо в краката на "сини" футболисти, като най-потърпевш се оказа младокът Патрик-Габриел Галчев. При една от ситуациите, дори директен червен картон получи и Мулахюсейнович.

Следващата проверка на Левски е тази събота срещу кошмара Олимпия (Любляна).

Двубоят започна с няколко минути закъснение, тъй като съдийското трио не демонстрира точност и закъсня, карайки 22-ата на терена да ги очакват по спортен екип.

Левскарите стартираха амбицирано третата си контрола от зимната подготовка. Селекцията на Славиша Стоянович създаде опасна ситуация още в първата минута, когато Здравко Димитров беше достатъчно настоятелен по фланга, за да центрира, макар и неуспешно към Найджъл Робърта.

Словенците от Копер доказаха, че са класен тим още с първата си атака в мача. "Жълтите" лесно пробиха през центъра и звездата им Мулахюсеинович стреля от границата на наказателното поле, но право в обсега на Микулич.

Жерсон Кабрал пред ТОПСПОРТ: Славиша е моят футболен баща! Ще успее да възроди Левски, ако получи подкрепа

Бившият футболист на "сините" даде обширно интервю

Левски можеше да поведе след 11 минути игра. Насиру Мохамед разсече защита на Копер с прекрасен пас за Здравко Димитров. Младежкият национал се вклини между двамата централни бранители на словенците и след залъгващо движение отправи изстрел, акробатично спасен от Варгич.

Здравко Димитров не спря да тормози дефанзивния вал на съперника. В 14-ата той отново влезе навътре от фланга, като този път получи подаване от Стивън Петков. Поредният финт и изстрел обаче пак не му донесоха голова радост.

Поредната добра "синя" атака този път имаше ефект и Левски вече водеше с 1:0 в 15-ата минута. Здравко Димитров отново бе в епицентъра на събитията, но този път избра правилното решение и вместо пас, комбинира с Робърта вляво. Нидерландецът отправи плътен шут в близкия ъгъл и сюрпризира Варгич.

Италиански защитник отрязал Левски

Избрал да остане на Апенините

Футболистите на Левски издебваха точния момент за контраатака и създадоха поредния си голов шанс в 21-ата. Найджър Робърта напредна със самочувствие, но последвалият му удар бе отразен от вражеския вратар.

Защитата на Левски демонстрира липса на синхрон и това можеше да коства попадение в "синята" мрежа. Ребин Сулака изпусна своя футболист, който отправи изстрел с глава. Звонимир Микулич обаче бе предвидил ситуацията и скъси рано дистанцията, за да отрази с две ръце.

Още преди да беше изминал половин час от контролата, Левски вече водеше с 2:0. "Сините" организираха бърза комбинация между Славчев, Робърта, Петков и Мохамед. В нейния край ганаецът реши да шутира, но бе спънат за дузпа. Реферът даде авантаж, тъй като кълбото отиде в краката на Стивън Петков. №9 на столичани се възползва от ситуацията и след лек рикошет, топката се озова в мрежата.

В Нидерландия се чудят за решението на Монсалве да играе в Левски

Бил искал да се върне в родината си

Грозни сцени се разиграха малко след втория гол на вековниците. Звездата на гостите Мулахюсеинович изпусна нервите си и влезе безразсъдно в краката на Галчев, заради което беше изгонен с директен червен картон.

До паузата столичният гранд притесни Копер главно чрез две центрирания от корнер.

Втората част не стартира оптимистично за "сините", които инкасираха попадение в 53-ата минута. Марин Петков направи нарушение, след което топката беше центрирана в наказателното поле на Левски. Отбраната на българския тим отново не се ориентира при статично положение и след кратко меле, Церовец матира отблизо Ники Кръстев.

В Левски очакват нов футболист на проби

Би трябвало да вземе участие в мача срещу Копер

Инкасираното попадение освежи офанзивните стремежи на левскарите, които през следващите няколко минути заходиха сериозно по фланговете. Острите подавания на Димитров и Найденов, така и не бяха превърнати в гол от Робърта.

Макс Баришич се възползва от лошо изнасяне на топката в 67-ата минута пробва Ники Кръстев от средна дистанция. Кълбото прелетя над горната му греда. Младият нападател на Левски - Мартин Петков можеше да направи "синята" преднина още по-изразителна, но изстрелът му в близкия ъгъл беше париран от Варгич.

Ники Илиев: Желая успех на Сираков, но ще му бъде много трудно, публиката на Левски показа, че е социален феномен

Ники Илиев пред ТОПСПОРТ: Желая успех на Сираков, но ще му бъде много трудно, публиката на Левски показа, че е социален феномен

"Назначаването на Ясен Петров в националния е едно от най-добрите решения за последните години"

До края Славиша Стоянович осъществи куп промени в своя тим, но те не попречиха на Левски да се поздрави с втората си поредна победа от зимните контроли.

Следващата проверка на Левски е тази събта срещу кошмара Олимпия (Любляна).