Левски продължи победната си серия и е само на две точки от временния лидер Дунав (Русе). "Сините" събраха 11 точки, с две по-малко от "драконите", след като се наложиха над един от хитовете в Първа лига - Верея (Стара Загора).

Гостите, които записаха победи срещу ЦСКА и Ботев от началото на шампионата, днес бързо бяха приключени на стадион "Георги Аспарухов", но всичко по реда на събитията...

Сръбският треньор на Левски - Люпко Петрович, бе заложил на футболистите, които донесоха изразителната победа срещу Славия с 4:0 в миналия кръг.

Очаквано левскарите започнаха с традиционния домакински натиск, който отново е факт на "Герена", след като в последните години се позагуби, но това е друга тема на размисли. В началните минути впечатление правеше раздвижеността в атака на "сините", което мигновено даде резултат.

НА ЖИВО: Левски - Верея

"Сините" ще търсят трета поредна победа

В 7-та минута крилото Франсис Нар се озова на върха на нападението, получи топката и с хубав фронтален удар от дъгата пред наказателното поле откри резултата - 1:0 за Левски! Последва нов опит на ганаеца да се разпише от подобна позиция, но ударът му с левия крак бе крайно неточен.

Левски организира хубава атака в 21-та минута, която премина през няколко играчи на десния фланг, за да може кълбото да попадне в Бабатунде Адениджи. Нигериецът получи кълбото в наказателното поле и изведе фронтално срещу вратаря Божидар Краев, който без проблем вкара втори гол за Левски.

До края на първото полувреме гостите опитаха да стигнат до попадение, с което да се върнат в мача, но активът им пред вратата на Йоргачевич се изчерпа с удар на Сукуна от далечна дистанция и едно меле, дошло след корнер.

Класиране в Първа лига

Вижте пълно класиране в Първа лига за сезон 2016 - 2017

През второто полувреме левскарите продължиха да атакуват, а в последния четвърт час това доведе до нови попадения във вратата на Верея. Първо Бабатунде Адениджи засече след корнер удар с глава, а отбилата се в гредата топка удари в гърба Хасани и се върна в мрежата за 3:0. Минути по-късно Адениджи намери на точката на дузпата Антонио Аниете, който се промуши между двама футболисти на старозагорци и пусна топката покрай вратаря за крайното 4:0!

Георги Костадинов и Димитър Пиргов пък можеха да реализират голове с глава, но удар на първия мина на сантиметри над гредата, докато този на бившия футболист на Славия бе избит от голлинията от опитния Здравко Илиев.

Струва си да се отбележи, че в последните муните на двубоя дебют за мъжкия тим на Левски направи синът на Даниел Боримиров - Алекс, който се появи на мястото на голмайстора Аниете.