Първият гол във вратата на Левски през сезона не бе дело на някои от противниците на "сините", а автогол, сочи любопитна статистика на колегите от "Меридиан Мач".

Симеон Славчев успя да изненада Ники Михайлов, след центрирането на Димо Бакалов, което пък се оказа фатално и предреши до голяма степен крайния изход на двубоя. Берое лесно затвърди успеха и спечели с 2:0.

Валери Божинов подписва с Левски в началото на септември

Трябва да приключи договорът му с Пескара

Статистиката показа, че Левски за не за първи път в историята пронизва сам себе си, преди противниците му да са го направили. Има още два сезона, в които първото попадение за сезона в "синята врата" е било автогол.

За първи път това се случва през 1958/59, когато събитията много приличат на сегашните. Отново загуба с 0:2 на старта и отново от отбор значително по-силен от Левски - тогавашният хегемон ЦСКА. "Червените" са тотален хегемон в онези години и в първия кръг печелят Вечното дерби леко с 2:0. И двата гола падат до почивката - точно както и сега Берое реши мача на "Герена". През есента на 1958-а в собствената си врата бележи Иван Георгиев.

34 години по-късно - през сезон 1992/93 и Краси Коев порази собствената си врата като играч на "сините". Това бе единственият случай, в който автоголът не бе фатален. С него резултатът стана 1:1, а Левски победи Сливен с 4:1.

Безспорно, като че ли най-любопитен е случаят от сезон 1963/64. Тогава автор на първото попадение във вратата на Левски е легенда номер 1 в клубната история Георги Аспарухов. Гунди довършва военната си служба по онова време като играч на Ботев (Пд). Един от последните му мачове е точно срещу Левски. Аспарухов шокира родния си тим и още в третата минута открива резултата на стадион "Васил Левски". Публиката на "сините" и играчите са в шок, но Левски се съвзема и все пак побеждава с 3:1.