Носителят на Купата на България - Левски, надви като гост съименника си от Карлово с 4:0 в контролна среща, която се проведе с благотворителна цел. Двата отбора, носещи името на Апостола, събраха доста средства, които ще отидат при нуждаещите се след опустошителните наводнения в региона.

Срещата на стадион "Васил Левски" се изгледа на живо от доста зрители, които открито демонстрираха симпатиите си и към двата клуба.

Стоилов: Изчистиха се огромни задължения, но не мога да кажа, че Левски е спасен

"Аз и семейството ми сме членове на Сдружението"

Два гола за победителите отбеляза Ивелин Попов, а между тях време да се разпише намери и Андриан Краев. Станимир Стоилов заложи на основния си състав преди почивката, където личеше името и на новото попълнение Абдулахи Шеху. След паузата на терена заиграха момчета от дублиращата формация, а един от тях - Калоян Стрински, оформи и крайното 0:4.

Снимка 588760

Източник: startphoto.bg

Ето как се разви срещата:

"Сините" откриха още резултата още в четвъртата минута, когато Георги Миланов комбинира с Ивелин Попов, за да може Попето с лекота да завърши в мрежата на Ивелин Попов.

Даниел Боримиров: Искаме да зарадваме хората в Карлово

Той говори преди контролата с Левски (Карлово)

В 24-ата минута Борис Бисеров можеше да изравни, но ударът му с глава отблизо не намери мрежата на Михайлов.

Снимка 588765

Левски удвои преднината си в 30-ата минута. Патрик-Габриел Галчев осигури перфектно центриране за Краев, който се измъкна от бранителите на Левски (Карлово) и отблизо разстреля Попов за 0:2.

Два поредни пропуска белязаха след това играта на носителите на Купата на България. Уелтън и Краев пропиляха възможности за класическото 0:3.

Левски от София поведе с класически резултат в 42-ата минута. Атака с три петички беше изострена от Жереми Петрис. Крилото стигна в близост до вражеската врата и пусна за Ивелин Попов, който нямаше как да сгреши от няколко метра.

Снимка 588764

Множество футболисти от дубъла се появиха в игра за гостите след полувремето. Най-опитен в редиците на Левски беше Нейтън Олдър.

В 54-ата минута Патрик-Габриел Галчев сътвори поредния си успешен пробив по фланга, след който отправи силен шут, но във външната част на мрежата.

Цанко Цветанов: Левски има своя бащица, но не всичко е цветя и рози...

Вижте какво каза помощникът на Мъри

Младият Калоян Стрински правеше много добро впечатление с екипа на "сините" от появата си на терена. Офанзивният състезател имаше две отлични възможности за така мечтан от него гол, но резервният страж на Левски (Карлово) го отчайваше със страхотни намеси.

Снимка 588754

Скучни минути белязаха последвалите събития в Карлово. Младоците от софийския Левски опитваха да се докажат пред строгия поглед на Станимир Стоилов. Те обаче бяха прекалено нетърпеливи в завършващата фаза. Веднъж провалиха и отлична контраатака в 75-ата минута.

Десет минути преди последния съдийски сигнал, столичани стигнаха до отбелязването и на четвърти гол. Антон Иванов направи всичко необходимо, за да осигури чудесна топка на дузпата за Калоян Стрински, който от четвъртия си опит се окичи с головата слава. В края авторът на асистенцията можеше и да се разпише, но негов удар преодоля вратаря, ала не намери мрежата.