Грандът Левски приема единайсеторката на Ружомберок в двубой от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Сините" имат комфортна преднина от 2:0 след първата среща в Словакия, което прави столичани фаворити за класиране в следващата фаза.

Промяна в плана - няма да има видео стена на "Герена" за мача Левски - Ружомберок

Вижте тук защо

Петър Хубчев е наясно, че липсата на феновете на стадион "Георги Аспарухов" е голям минус за отбора му, който се чувстваше домакин преди седмица във визитата на Ружомберок, когато агитката от над 500 човека огласяше стадиона през всичките 90 минути.

"Можем да загубим всичко. Един процент подценяване ще бъде фатален", сподели треньорът на "сините" на официалната пресконференция.

Дени Алар пред дебют за Левски

Вижте групата на "сините" за мача с Ружомберок

Този път на разположение на Хубчев са голмайсторът на България Станислав Костов, както и новото попълнение в атака Дени Алар, който още няма една минута със "сините".

"Подготвяме състава според противника", коментира след победата в Ружомберок Хубчев. Той отново готви изненади и капан на противника, но е твърде вероятно за заложи на същите 11, които стартираха в Словакия.

Иван Горанов: Ще успеем, нямаме друг избор

"Ако играем както трябва и се раздадем, няма да имаме проблеми"

Дебют за "Герена" ще направят новите попълнения Милан Миятович и Янис Каргас, които ще стартират от първата минута. Пред вратаря на Черна гора в защита стартират капитанът Живко Миланов, Каргас, Нуно Рейш и Иван Горанов, докато Кали Тиам, Мартин Райнов, Илия Юруков и Давиде Мариани ще бъдат халфовете, а швейцарецът ще бъде този, които трябва да подпомага Паулиньо и Станислав Иванов.

Наставникът на "розите" Ян Хаспра обяви, че ще играят същите 11, с които започна мача в Словакия.

Петър Хубчев: При минимално подценяване Левски може да загуби всичко

"Утре ще знам повече за евентуални нови попълнения"

Левски имаше само една победа от първите си четири гостувания на словашки тимове, но в България има три победи и една единствена загуба в предните си четири сблъсъка срещу словаци, но въпреки това е продължавал едва един път от четири опита.

Треньорът на Ружомберок: Навремето бях фен на Левски

"Предимство е, че няма да има публика на стадиона"

Словаците гонят подвиг, който постигнаха преди две години, когато отстъпиха с 0:1 на Бран на своя стадион, а след това сензационно победиха с 2:0 в Норвегия.

По-опитният състав в турнирите е този на Левски, който излиза в своя мач №204 под егидата на УЕФА, като 110 от тях са именно в УЕФА/Лига Европа, където клубът има и най-много победи - 40, а следващият успех на тим ще бъде под №70 в турнирите.