Левски и ЦСКА сътвориха страхотно зрелище пред близо 30 000 зрители на националния стадион "Васил Левски", завършило при равенство 2:2! Двата отбора направиха хубав и много оспорван мач, доказвайки че разполагат с потенциал да се борят за шампионската титла.

Двубоят предложи невероятно начало, което със сигурност малцина са очаквали с оглед поведението на "червени" и "сини", най-вече на играчите на Делио Роси, които демонстрират добра игра в защита под ръководството на италианеца.

Левски - ЦСКА: На живо в Топспорт

Левски - ЦСКА 2:2, Прохазка връща "сините" в мача!

Битката между "сини" и "червени" започва в 16:00 часа

В 8-ата минута Левски ликуваше!

След центриране от корнер, кой друг, ако не Давид Яблонски, да засече с глава топката в долния ляв ъгъл на Черниаускас - 1:0 за Левски!

ЦСКА обаче показа, че е отбор с характер! "Червените" не се притесниха от лошото за тях начало, а макар че Левски стоеше добре подреден в отбрана, Иван Горанов направи страхотна глупост.

Снимка 319156

В 12-ата минута, при центриране от левия фланг на Антон Недялков, защитникът на "сините" необезпокояван от никого изчисти топката с глава точно на крака на Тиаго, който с удар от воле пред наказателното поле направи резултата - 1:1!

Ужасът за Левски придобни пълен кошмар само 3 минути по-късно! Отново Тиаго бе в прегръдките на своите съотборници!

Португалецът получи топка между защитната и халфовата линия, и понечи да стреля от дистанция, Митрев обаче демонстрира неувереност и така ЦСКА поведе с 2:1!

Снимка 319159

Любопитното е, че левскарите продължиха да предоставят инициативата на противника, въпреки че губеха в резултата. Поради това единствената опасност пред вратата на Черниаускас бе далечен удар на Цветкович, който мина високо над вратата.

През второто полувреме Левски излезе преобразен. На почивката Делио Роси замени Вутов с Кабрал, което раздвижи играта на "сините" в предни позиции. Холандецът на няколко пъти изостри атаката на десния фланг, а това даде резултат четвърт час след началото на второто полувреме.

Продължително взаимодействие между Кабрал и Цветкович завърши с центриране на сърбина, за да може Роман Прохазка да изравни за 2:2!

Снимка 319173

Двата отбора продължиха да атакуват, а ЦСКА предпочете да действа по-предпазливо, поради което Раул Лое се появи, за да помага на защитата на "червените".

В края на редовното време Левски имаше добра възможност от статично положение да донесе нов обрат пред близо 30 000 на "Васил Левски". От добра позиция Жорди Гомес се опита да стреля директно във вратата на Черниаускас, но топката мина встрани.

В крайна сметка: Левски - ЦСКА 2:2...