Левски и Млада Болеслав завършиха 2:2 в контролата, която двата отбора изиграха в кипърския курорт Агия Напа. Точни за шампионите бяха Йовов и Домовчийски.

Ремито с този резултат е второ в рамките на два дни, след като и вчера "сините" направиха 2:2 с румънския Клуж.

Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1. Първо чехите наказаха Петков още в 3-ата минута след груба грешка на отбраната в "синьо", която направи неуспешен опит за изкуствена засада, при което най-съобразителен бе Печко - 1:0.

Христо Йовов изравни за Левски в 39-ата минута - 1:1, след като изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от около 25 метра.

В десетата минута реферът Герасиму показа жълт картон на Седрик Бардон за реплика. В 16-ата минута Бардон опита мерника си от около двайсетина метра, но неточно. Три минути след това Йовов би с глава, но стражът на чехите Милер спаси. Само две минути след това отново стражът се намеси отлично, като скочи в краката на Бижутера и му отне топката.

В 26-ата минута и Палат бе санкциониран като Бардон с жълт картон заради реплика към съдията. Пет минути по-късно Ричард опита шут отдалеч, но топката прелетя в страни от целта. Веднага чехите подхванаха контраатака, която бе спряха от Елин Топузаков.

В 38-ата минута Матейовски получи жълт картон. В 39-ата минута Йовов изравни, след като изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от около 25 метра за нарушение срещу Валери Домовчийски.петков

Малко преди края на първото полувреме чехите получиха възможност да изпълнят дузпа, след като Живко Миланов игра с ръка в наказателното поле. Реферът Герасиму показа жълт картон на младия бранител на Левски. Зад топката застана Холуб, но силния му шут бе спасен по блестящ начин от Георги Петков (вдясно).

След подновяването на играта Матейовски бе точен от дузпа за 2:1 в 49-ата минута. Малко преди почивката Георги Петков спаси удар от бялата точка на чехите, но този път нямаше шанс срещу безпощадния шут на Матейовски.

В 58-ата минута Лусио Вагнер получи жълт картон за реплика срещу съдията. Минута по-късно бразилецът получи втори жълт и съответно червен. И двата отбора продължиха да играят с по 10 души.

В 64-ата минута Йовов пропусна да направи 2:2 от изгодна позиция. Минута след това отново Йовов пропусна. Бижутера би по земя, но слабо, което не затрудни стражът на Млада Болеслав.

Между 75-ата и 77-ата минута Домовчийски направи два пропуска пред вратата на чехите. В 79-ата Валери най-после бе точен като вкара за 2:2. Младокът стреля силно от границата на наказателното поле след като получи пас от Телкийски и вкара топката във вратата на чехите.

В 85-ата минута Джайеоба замени Христо Йовов, а в 88-ата Балтанов се появи на мястото на Домовчийски.

Срещата започна Живко Миланов, а не както първоначално Мъри обяви Игор Томашич. Хърватинът е контузен и остана извън състава на Левски за този двубой.

До момента в Кипър "сините" изиграха две контролни срещи, като все още нямат победа. Първо шампионите загубиха с 0:2 от Легия (Варшава), а вчера направиха 2:2 с румънския Клуж.

ЛЕВСКИ - МЛАДА БОЛЕСЛАВ 2:2
0:1 Печко (3), 1:1 Йовов (39), 1:2 Матейовски (49), 2:2 Домовчийски (79)

ЛЕВСКИ: Петков, Миланов (55-М. Иванов), Топузаков, Ст. Ангелов, Вагнер, Ричард, Сърмов (62-Стойчев), Телкийски, Бардон, Йовов (85-Джайеоба), Домовчийски (88-Балтанов)

МЛАДА БОЛЕСЛАВ: Милер, Шевински, Райнох, Копич, Палат, Кисела, Абрахам, Матейовски, Полачек, Холуб, Печко