Отборът на Левски стартира с равенство проверките си на турска земя. Селекцията на Станимир Стоилов завърши 1:1 с именития полски Гурник (Забже). "Сините" демонстрираха по-добър футбол през първото полувреме, ала пропуските и гредата на Билал Бари направиха така, че да се борят поне за ремито през втората част.

Причината за това бе директният гол от фаул на Кравчик в 82-ата минута. Пет по-късно българският клуб донякъде заслужено се добра до паритета от дузпа. Нейният изненадващ изпълнител бе Хосе Кордоба, а положението дълго време бе дискутирано от полските футболисти, които  отказваха да приемат, че Дзиедзич е играл с ръка в собственото си поле.

Шеф в Левски хвана коронавирус

Изпълнителният директор на Левски Иво Ивков е заразен с COVID-19

Неофициален дебют за Левски направи новото бразилско попълнение Цунами, докато Уелтън все още е контузен и изгледа контролата от резервната скамейка. Похвали заслужава и младият резервен страж на "сините" - Пламен Андреев, изпъкнал с няколко добри спасявания.

Двубоят не стартира никак оптимистично за футболистите на Левски. Макар и хората на Мъри Стоилов да бяха тези, които стъпиха по-здраво в проверката, Гурник ги наказа с гол още при първата си по-сериозна атака. За радост на "сините", реализиралият Бартош Новак се оказа в положение на засада преди да копне елегантно над Николай Михайлов.

Левски - Гурник (Забже) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Голът за "сините" бе дело на Хосе Кордоба

Левски се доближи близо до попадението в 17-ата минута. Здравко Димитров притесни максимално поляците със своето включване, за да трябва вратарят им да се намесва и чисти в корнер. Въздействието на Даниел Биелица бе още по-голямо след изпълнението на статичното положение, когато Билал Бари отигра с глава, ала само, за да види как стражът реагира решаващо пред своята голлиния, a след това топката се отбива и в лявата греда.

Стъкленият герой на Левски

Борислав Цонев често страдаше от контузии, които не му позволяваха да затвърди лидерската си позиция

Николай Михайлов трябваше да се намесва многозначително в 23-ата минута, когато капитанът на "сините" пресече умело центриране по тревата на Ерик Янза.

Заместникът на напусналия Борислав Цонев в състава на вековниците - Димитър Костадинов, демонстрира че може да се нагърби с важната роля, а допълнение към всичко това бе и красивият му изстрел от границата на наказателното поле. Волето на №20 обаче бе спряно от Биелица в 25-ата минута.

Буквално в следващата атака, Хосе Хименес подаде в наказателното поле към Лукас Подолски. Бившият германски национал опита нещо средно между удар и центриране, но Николай Михайлов внимаваше и успя да избие.

Левски уреди Филип Кръстев

Пристига под наем

Марин Петков провери бдителността на Биелица в 33-ата, когато шутира от средна дистанция, но стражът на "миньорите" се намеси спокойно и улови.

Заветните мигове от първата част можеха да нанесат щети на "сините", тъй като Подолски хвърли отличен извеждащ пас за Янза. Крилото изпревари отбраната на Левски, ала Николай Михайлов "прочете" внимателно ситуацията и предотврати по-голяма опасност.

Изцяло обновеният отбор на Гурник създаде първото голово положение за втората част. Дариуж Павловски разигра "сините" отдясно и навлезе в опасна близост до вратата на резервата Пламен Андреев. Последвалият му изстрел намери външната част на българската мрежа.

Илиана към Наско: ЧИД, мое единствено момче, води Левски към светло и историческо бъдеще

Написа прочувствено послание

Левски създаде меле пред наказателното поле на Гурник в 55-ата минута, а най-съобразителен от него излезе Билал Бари. Мароканецът прокара своя шут измежду купа от футболисти, ала право в ръцете на Сандомиерски.

Младият вратар на Левски - Пламен Андреев, се намеси решително в 60-ата минута, когато отърва своя тим от попадение. Силният вятър промени траекторията на топката и неориентираната "синя" защита забрави за включилия се Михалски. От непосредствена близост фланговият защитник стреля по земя, ала стражът на левскарите контрира с крак.

Левски продължи да приема играта в собствената си половина и в 62-ата минута Андреев пак трябваше да спасява селекцията на Мъри Столилов. Нападателят на Гурник - Михал Рощовски се бе вклинил между двамата централни защитници на Левски и отправи удар от движение, който макар и хванал в крачка, беше блокиран с една ръка от вратаря на родния тим.

Десет минути преди края на проверката, Левски съумя да създаде качествено положение. Билал Бари намери добра позиция за изстрел, вътре в наказателното поле на Гурник, ала ударът му не вещаеше някаква сериозна опасност пред Сандомиерски.

Гьоко Зайков напуска Левски, разбра се с нов отбор

Ще играе в Унгария

Макар и контролата да вещаеше нулево реми, статично положение дари поляците с гол в 82-ата. Пьотр Кравчик изпълни пряк свободен удар, топката мина през стената, изградена от Пламен Андреев, и неспасяемо посети неговия долен десен ъгъл.

Малко преди последния сигнал, Левски донякъде получи подарък от главния турски арбитър. В тази ситуация господинът прецени, че Адриан Дзиедзич е играл с ръка в собственото си наказателно поле, и отсъди дузпа. Поляците дълго време оспорваха неговото решение, но в крайна сметка зад топката изненадващо застана Хосе Кордоба. Панамецът беше безпощаден и прати Сандомиерски в другия ъгъл за крайното 1:1 в тази проверка.

На 21 януари, от 15:00 часа, Левски ще изиграе своята втора контролна среща. Тя ще бъде с чехите от Бохемианс (Прага), като място на проверката ще бъде TSS Football Center в Белек.