Отборът на Левски спечели последната си контрола от едномесечния си зимен лагер в ОАЕ. Тази сутрин "сините" демонстрираха офанзивна мощ, побеждавайки местния третодивизионен тим Гълф Юнайтед. Изненадващия герой в контролата се оказа Келиан ван дер Каап, реализирал две от попаденията. По веднъж успяха да се разпишат Уелтън и Марин Петков.

Селекцията на Станимир Стоилов доминираше тотално над своя опонент, като само добрите намеси на вражеските вратари, а веднъж и гредата при шут на Чандъров, спасиха "орлите" от по-тежко поражение. Любопитното е, че в редиците на дубайския клуб се подвизаваше бившият защитник на Арсена, Манчестър Сити и националния отбор на Франция - Бакари Саня.

Palms Bet с нова финансова помощ към Левски

Г-н Мило Борисов е потвърдил допълнителен аванс по един от договорите към клуба

Станимир Стоилов заложи на доста нестандартна постройка, при която като централни бранители стартираха Ван дер Каап и Андриан Краев, а по фланговете на защитата действаха Патрик-Габриел Галчев и Марин Петков.

Левски стартира проверката по възможно най-добрия начин, след като стигна до гол още в 8-ата минута. Келиан ван дер Каап се оказа в прегръдките на своите съотборници. Нидерландецът беше най-съобразителен, след като Ивелин Попов игра с глава при центриране от корнер. Стражът на Гълф Юнайтед отрази, а "лалето" реализира на празна врата.

Роналдо можеше да удвои преднината за столичани, но за пореден път нямаше необходимото качество при неговия завършващ удар. Селекцията на Станимир Стоилов продължаваше да пропуска положения с лекота. Асен Чандъров изстреля плътен удар от 20 метра, който се отби в дясната греда. Филип Кръстев се увлече индивидуална игра и изпусна точния момент, когато да подаде към абсолютно непокрития Илиян Стефанов в 23-ата минута.

А трябваше да бъде най-хубавият зимен лагер

В периода на "правилното управление", започнаха да се случват доста неправилни неща

Левски вдигна леко оборотите на своето представяне след почивката. До голяма степен това бе повлияно и от слабия завършек на първото полувреме, заради което "сините" си навлякоха гнева и на своя старши-треньор Станимир Стоилов.

Келиан ван дер Каап продължи да бъде изненадващият главен герой в този сблъсък. Този път той отново беше позициониран в наказателното поле, а попадението му беше факт след отлична асистенция на появилия се от резервната скамейка Рикардиньо.

Доминацията на Левски очаквано продължи, а в 62-ата минута топката за трети път посети мрежата на Гълф Юнайтед. Ивелин Попов комбинира с Уелтън, а бразилецът финтира опонент и завърши с мощен шут за класиката.

Левски - Гълф Юнайтед 4:0 (Развой на срещата по минути)

Селекцията на Стоилов с четвърта победа в Дубай

Рикардиньо имаше малшанса да се размине с пореден гол за Левски по време на този зимен лагер. Бразилецът отбеляза красиво, но попадението не беше зачетено заради това, че си помогна с ръка миг преди решителния изстрел.

Резервата Рикардиньо видимо раздвижи играта на Левски в предни позиции, а в 82-ата той асистира на Марин Петков. Националът на България нахлу отдясно и вкара последния четвърти гол в проверката.

Така Левски приключва лагера си в ОАЕ с 4 победи ( 2:1 Ал Насър, 3:2 и 2:0 ФК Рига, 4:0 Гълф Юнайтед) и 2 загуби (Ал Кувейт 2:3 и Джохор 0:1). На 7 февруари ще се изиграе и последната "синя" проверка преди подновяването на сезона. Тя ще бъде срещу Септември.

Мишо Вълчев: При всички положения Левски трябва да се добере до квота за евротурнирите

"Все още не мога да дам оценка за Рикардиньо"