Юношите старша възраст на Левски (набор 1991 г.) елиминираха връстниците си от ЦСКА след изпълнения на дузпи, в полуфинална среща за купата на БФС, която се игра днес на „Герена". Редовното време на срещата завърши при резултат 2:2, след което последваха изпълнения на дузпи, при които „сините" се оказаха по-точни и се класираха за финала на 16 април, където ще срещнат Литекс.

Първото полувреме премина равностойно, като двата отбора изпуснаха по две положения, но до гол така и не се стигна.

Далеч по-интересно бе след почивката. Гостите поведоха в 55-та минута, след грешка на вратаря Ивайло Василев, който пропусна да боксира центрирана топка, тя попадна в Коларов който я насочи в мрежата. „Сините" бързо успяха да изравнят, след като 7 минути по-късно Даниел Шмедин напредна отдясно, центрира към Веселинов, който с глава не сгреши - 1:1. В 80-та минута по идентичен начин Левски поведе с 2:1. Отново Шмедин центрира отдясно, топката попадна в Мишел Георгиев, който опъна мрежата. Три минути преди края на мача нова грешка на вратаря Василев, който не успя да се намеси добре при едно центриране, доведе до изравняване - 2:2.

Според регламента, при равен резултат в редовното време, победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнение на единайсетметрови удари. Изпълниха се общо 16 дузпи, при които „сините" вкараха след всичките си удари, докато гостите пропуснаха последната, което доведе до успеха на Левски.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 10:9 сл. дузпи (2:2 в ред. време)

0:1 Коларов 55

1:1 Веселинов 62

2:1 М. Георгиев 80