Столичният гранд Левски е последният отбор, вкарал 5 гола на Барселона. Това се случи на 17 март 1976 година при фамозната победа на "сините" с 5:4 в четвъртфинален мач за Купата на УЕФА.

Според някои статистици това е най-посетеният футболен мач в България. Тогавашният лидер в родния шампионат поведе с 2:0 в десетата минута и подложи на страхотен натиск Йохан Кройф и компания. Малко преди почивката Марсиал и Асенси доведоха до изравняване, което сложи край на надеждите на българския тим, защото каталунците бяха спечелили с 4:0 на 3 март у дома.

През второто полувреме двата отбора направиха страхотно шоу и след обрати Павел Панов донесе победата с гол от дузпа в последната минута. Панов беше открил резултата в осмата минута. Йордан Йорданов вкара две попадения, а младокът тогава Емил Спасов реализира за 3:2. Ередия и Неескенс от дузпа вкараха другите два гола за Барселона.

Това постижение беше подобрено от Байерн снощи при победата в Лисабон с 8:2. За последен път Барселона допусна осем гола при загубата от Севиля  с 0:8 за Купата на Хенералисимуса през 1946 година.

Ръководството на Левски към своите фенове: Урок по любов, епизод пореден. Автор - великата синя публика!