Перуанското крило на Левски Хеан Деса притесни сериозно лекарския щаб на Левски. Причината е, че травмата на 23-годишния футболист се е усложнила и той няма да може да влезе в игра още поне месец, разбра "Тема Спорт".

Деса получи контузия в първия кръг на Първа лига срещу Монтана (0:0). Мачът се игра на 31 юли. Хеан се появи в игра в началото на второто полувреме, но напусна принудително след само 10 минути на терена.  Първоначално опасенията на лекарския щаб бяха, че той може да е увредил коляното си, но след това стана ясно, че е с мускулна травма и ще отсъства около месец. Предишната седмица Деса тренираше усилено, но не попадна в групата за мача със Славия, защото изпитвал болки.

Направените му нови изследвания са показали, че футболистът се нуждае от почивка. И не само че ще пропусне неделното домакинство на Монтана, но и най-малко срещите с Нефтохимик в Бургас (на 10 септември) и домакинството на Пирин (Благоевград)след паузата в първенството (шампионатът се прекъсва заради старта на световните квалификации - България приема Люксембург на 6 септември).