Легендата на Левски - Христо Йовов заяви, че тимът ще пребъде, независимо от резултата срещу ЦСКА в полуфинала реванш за Купата на България. Според него бъде ли отстранен "червеният" тим, родният му клуб има много големи шансове да се поздрави с националното отличие заради недостатъчно голямата класа на съперника Славия. Ето какво още сподели Бижутера пред колегите от "Спортал".

"Левски ще пребъде и ще просъществува, независимо от резултата днес. Това е шанс да спечелим Купата и да имаме трофей след толкова много време. Много финанси се вадят в УЕФА. За мен ще бъде много радостно, ако Левски успее да влезе в групите на турнира".

Среща Ганчев - Йовов привлече погледите на националния стадион

Дербито продължава с пълни обороти

"Така в клуба ще влязат свежи финанси. Когато вдигахме трофеи, не сме мислели за тази тема. Доста време вече Левски не е взимал трофей. Днес е удобен момент. Без да обиждам отбора на Славия, но Левски го чака удобен съперник на финала", започна Йовов.

"Два гола са доста добра преднина. Напрежението е в отбора на ЦСКА. Футболистите на Левски трябва да се възползват от това. Ще има много пространства по терена. Всички привърженици на ЦСКА ще искат да видят натиск от страна на отбора си. В последния мач видяхме два образа на два отбора. През първото полувреме Левски беше стъписан, а през втората част имаше коренна разлика. Левски не даде възможност на съперника да владее топката. Когато водиш 2:0 и получиш гол в началото на второто полувреме, има стъписване. Левски имаше възможност и да победи в този мач. Резултатът щеше да е познат, но не се получи".

"Левски може да играе и когато не позволява на ЦСКА да изнася топката, за противника е доста по-трудно. ЦСКА не играе така, както игра през изминалия сезон. През тази кампания не заслужаваха да спечелят титлата. Колкото и странно да звучи, започвам да смятам, че важността на българи в отбора е доста важна. В такива дербита момчетата от България знаят много по-добре какво означава такъв двубой за клуба и привържениците. В Левски има повече чужденци, а футболистите нямат афинитет към здрава игра. Чужденците трябва да са разбрали, че тези мачове имат различен заряд. Каранга е доста важен за отбора на ЦСКА. За мен той е доста добър футболист. Помага му и това, че има голямо желание. Помага на отбора във фаза защита. Има своите технически недостатъци. Струва ми се странно, че може да бъде продаден за 10 млн. евро", допълни легендата на "сините".

Христо Йовов пред ТОПСПОРТ: Левски все още е беззъб в атака, агресията при ЦСКА изчезна

"Времето до края на сезона ще бъде показателно за работата на Делио Роси"