Левски загуби катастрофално още първата от контролите си на лагера в Малта. Съперник на "сините" бе местният Хибърниънс, а срещата на стадион "Та'Кали" завърши при резултат 3:0 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха Файла, Морейра и Мбонг.

Малтийците заемат пета позиция в шампионата, като са на девет точки от лидера Балзан, но въпреки всичко това, днес се представиха на високо ниво и отказаха опонента си.

Левски - Хибърниънс 0:3, "сините" с нов гол във вратата си!

Мачът е част от турнира "Валета 2018"

Треньорът Делио Роси даде шанс за изява на Станислав Костов. Тунизиецът Аймен Белаид е с настинка и остана в хотела на отбора.

В срещата участие взеха и част от юношите на клуба, сред които Томислав Папазов. Именно след грешка на 16-годишния защитник дойде и откриването на резултата в проверката. Това се случи след само 3 минути игра. Голмайстор за домакините бе Файла, който разстреля Митрев с мощен, плътен удар.

След два сериозни пропуска на Рошу, Хибърниънс удвои преднината си, броени секунди преди края на първото полувреме. Точен с глава беше Жоао Морейра.

През второто полувреме Делио Роси извърши редица промени, сред които смяна на вратаря Митрев, няколко корекции в защитния вал и включване в атаката на Серджиу Буш.

Вместо положителна промяна обаче, "сините" получиха нов гол във вратата си, дело на Мбонг. Това се случи двайсетина минути преди последния съдийски сигнал.

Контролата пропусна сърбинът Милош Цветкович, който е с травма. Холмар Ейолфсон също не се включи в игра, след като се присъедини към лагера на тима вчера. Защитникът бе с националния отбор на Исландия на турне в Индонезия.

Мачът е част от турнира "Валета 2018", в който Левски ще изиграе три срещи. Следващият съперник на столичани е австрийският Волфсбергер. Двубоят ще се проведе на 21 януари, а четири дни по-късно съперник на "сините" ще е друг местен тим - Балзан.

Левски: Божидар Митрев (46-Николай Кръстев), Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Томислав Папазов, Иван Горанов, Васил Панайотов (46-Илия Юруков), Нелуц Рошу (46-Антъни Белмонт), Роман Прохазка (72-Панайотов), Жерсон Кабрал (79 Мартин П.Петков), Станислав Костов (46-Сержиу Буш), Жуниор Мапуку (46-Антонио Вутов,79-Мартин Д. Петков).

Хибърниънс: 24. Брифа, 2. Табоне Десира, 6. Гомес, 20. Агиус, 19. Безина, 21. Горозия, 17. Мориера, 13. Файла, 11. Кристенсен, 10. Де Габриеле, 8. Соарес
Резерви: 1. Хог, 3. Хуреб, 4. Вела, 5. Креузриглер, Сикейра, 12. Рубички, 18. Замит, 22. Мбонг, 30. Хюреб, 23. Фейгън, 31. Да Силва