Бившият футболист на Левски Серджиу Буш започна по отличен начин кариерата си в Газ Метан (Медиаш). Нападателят се разписа на два пъти, но новият му тим не успя да стигне до победа срещу Чиндия (Търговище). Срещата от първия кръг на румънското първенство завърши 2:2.

Газ Метан, воден от Едуард Йорданеску, пропиля аванс от два гола. Буш бе откри резултата в 24-ата минута, когато засече центриране на Крету. В края на първата част нападателят удвои. Вратарят на Чиндия спаси удар на Олару, а Серджиу вкара при добавката.

През втората част гостите стигнаха до точка. Първо Нечитеску бе точен за 2:1 в 65-ата минута. Четири минути преди края на редовното време Бик изравни от дузпа.

Буш, както и друг бивш футболист на Левски Нелуц Рошу, играха цял мач за Газ Метан.

Буш се хвали пред румънските медии: Мога да вкарам и от половин положение

Престоят му в Левски обаче не е доказателство за това...