Първият мач от четвъртфиналите на копа Судамерикана между чилийския Коло Коло и аржентинския Химнасия бе прекратен в 86-ата минута, след като играч на гостите бе ударен с парче бетон, хвърлено от трибуните, съобщи Ройтерс.

Главният съдия Карлос Торес от Парагвай свири предварително последния сигнал на стадион "Монументал", като преди това близо 10 минути обсъждаше ситуацията с официалните лица и играчите на двата клуба.

Полузащитникът на аржентинците Николас Кабрера бе ударен по врата с едно от няколкото хвърлени парчета  бетон и бе изнесен на носилка. Той не можеше да продължи мача, а наставникът на Химнасия вече бе извършил трите си разрешени смени и аржентинците трябваше да доиграят двубоя с 10 души, ако реферът Торес не бе решил да прекрати срещата.

Парчето бетон бе хвърлено от сектор със запалянковци на Коло Коло, въпреки че техният отбор водеше с 4:1 след хеттрик на Умберто Суасо.

Южноамериканската футболна федерация (КОНМЕБОЛ) ще се произнесе за резултата от срещата. Реваншът е планиран за идния четвъртък.

"Тези идиоти обезсмислиха труда ни", заяви наставникът на домакините Клаудио Борги.