Пред 45 000 зрители отборът на Коло Коло победи Универсидад де Консепсион с 3:0 и по този начин спечели своята четвърта поредна титла на Чили по футбол.

В първия финален мач в град Консепсион, намиращ се в южната част на страната, отборът на Коло Коло победи с 1:0 и с общ резултат 4:0 спечели шампионата Клаусура.

Всяка година в Чили се провеждат два отделни футболни шампионата - Апертура и Клаусура (както е и в Аржентина). Отборът на Коло Коло спечели през тази година и двата шампионата под ръководството на треньора Клаудио Борхи. Това е 27-а шампионска титла на Коло Коло, който е далеч пред своя най-голям съперник - Универсидад де Чили, който има 12 шампионски титли.

Коло Коло е индиански вожд, който е национален герой в Чили. На негово име е наречен отборът, който има рекордните 27 шампионски титли.