Бразилия победи Аржентина с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Кинг Абдула Спортс Сити" в Саудитска Арабия. Единственият гол в мача бе дело на Жоао Миранда в добавеното време на мача. Бранителят на Интер засече с глава центриране от корнер на Неймар.

"Гаучосите" първи застрашиха вратата на Алисон чрез Джовани ло Селсо, чийто удар мина покрай гредата. В 23-ата минута Алисон можеше да сбърка фатално, овладявайки доста разконцентрирано върната топка към него на метри от голлинията. За радост на стража футболист на "Албиселесте" не успя да се възползва от ситуацията.

Пет минути по-късно Отаменди блокира удар на Миранда, който влизаше във вратата. В 29-ата минута удар на Дибала от пряк свободен удар мина покрай вратата.

В самия край на полувремето главният съдия Феликс Брих отсъди дузпа за Бразилия, след което промени решението си и отсъди фаул в близост до наказателното поле.

Причината за объркването на немския съдия бе, че защитник на Аржентина игра с ръка при рикошет в тялото на Отаменди. Играта с ръка обаче бе на границата на наказателното поле.

В 60-ата минута удар на Паредес мина покрай вратата. Десет минути по-късно Неймар пусна хитро към Артур, но ударът на халфа бе в обсега на Ромеро. В 85-ата минута Каземиро застраши вратата на Аржентина от фаул.

Във втората минута на добавеното време отборът на Бразилия измъкна победата с гол на Жоао Миранда. Бранителят на Интер засече с глава добро центриране на Неймар