Германия и Чили не успяха да се победят в тазвечершната среща от група "B" в турнира за Купата на конфедерациите, която бе и директен сблъсък за първото място. Мачът завърши при резултат 1:1, а головете бяха дело на Алексис Санчес и Ларс Щиндл.

ТОПСПОРТ проследи случващото се в Русия на живо:

Германия - Чили, 1:1

Днешните противници влизат в директна битка за първото място

Днес бе изигран и още един сблъсък от тази група - между Камерун и Австралия, който също завърши с реми (1:1).

Сънотворен футболен снукър, житни бегачи на къси разстояния и заслужено празен стадион на Камерун - Австралия

Унищожително равенство между двата състава

Първата част на "Казан Арена" започна с убедителен и изненадващ натиск на Чили. Експерименталният състав на Германия определено не бе подготвен за такъв развой на събитията и логично още в 6-ата минута звездата на чилийския тим - Алексис Санчес откри резултата. Артуро Видал подаде топката на футболиста на Арсенал в наказателното поле на германците, а чилиецът бързо я овладя и, без да се замисли, изпрати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на вратата на Бундестима.

Снимка 300621

Минута по-късно, Дракслер опита да съкрати ранния аванс на Чили с бърза контраатака, но ударът му бе доста неточен и топката премина много встрани от вратата, пазена от Ерера. След попадението на Алексис, немците се посъбудиха и най-вече Ларс Щиндл, който в даден момент се оказа най-дейният футболист на Германия на терена. Именно той опита силен шут от обещаваща дистанция, но стражът на Чили отново не срещна затруднения.

Въпреки, че футболистите на Пици бяха по-активният отбор на терена през по-голямата част от първото полувреме, в 41-ата минута Германия изравни резултата чрез попадение на Ларс Щиндл.

Снимка 300623

Малко преди иранския съдия да свири край на първата част, Тер Щеген предотврати сигурен гол във вратата си, след като Санчес се откъсна от защитата на Германия и отправи силен удар. Стражът обаче, бе безпогрешен.

Снимка 300622

Не бяха изминали и 2 минути от старта на второто полувреме, а Чили спечели правото да изпълни пряк свободен удар в непосредствена близост до наказателното поле на Германия. Логично зад топката застана звездата на чилийския състав - Алексис Санчес, който с техничен удар прехвърли стената, но коженото кълбо не попадна в очертанията на вратата.

Снимка 300624

И през втората част Чили диктуваше случващото се на "Казан Арена" и максимално успя да затрудни тима, воден от Йоахим Льов, който пък от своя страна не достигна до нищо опасно и интригуващо пред вратата на Джони Ерера.

Срещата завърши при равен резултат 1:1 и двата отбора запазиха лидерските си позиции в група "B". Чили е на първото място поради по-добри голови показатели.