Камерун и Австралия не се победиха, в мач от Група "В" на турнира за Купата на конфедерациите.

Двубоят в Санкт Петербург завърши при резултат 1:1.

Първото попадение в срещата отбеляза Андре-Франк Замбо Ангиса. Той се разписа в самия край на първото полувреме.

Крайното 1:1 оформи Милиган, вкарал топката в мрежата от дузпа след точно час игра.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Камерун - Австралия 1:1

Вижте съставите на двата тима

Първото полувреме от мача не предложи на феновете на футбола почти нищо значително. 100%-ви положения за отбелязване на гол нямаше, а също така и особена интрига и напрежение в срещата.

Камерун владееше топката през по-голямата част от времето, но футболистите на тима предимно тичаха с, пред и след топката, а чисто футболната техника отсъстваше от терена.

Снимка 300614

Честите пробиви в половината на Австралия държаха будни запалянковците по трибуните, но не ги разсънваха окончателно, поддържайки ги по-скоро в очакване на някаква грешка от страна на опонента на тима им.

Австралийците, от своя страна, изпълняваха тактика, включваща пробиви по фланговете и балонни центрирания в наказателното поле, като нито веднъж топката не достигна своя адресат - видимо неефективен подход към двубоя.

Снимка 300610

Басогог и Абубакар бяха най-дейните футболисти на терена, но точността при изпълненията им от средна и далечна дистанция не впечатли никого.

В самия край на полувремето неразчетено излизане на вратаря на Австралия коства гол във вратата му. Попадението бе на младия Замбо Ангиса.

Снимка 300615

Втората част не се различаваше особено много от откриващата, като ситуацията не се промени - Камерун искаше да стигне до втори решителен гол, за да си гарантира известно спокойствие.

Вместо това съставът получи попадение във вратата си.

То стана факт след изстрел от бялата точка на капитана на Австралия - Милиган. Дузпата бе отсъдена за фаул срещу Герсбах в наказателното поле.

Снимка 300617

До края на мача, въпреки неспирните опити на Абубакар да порази целта, нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Така двата отбора на практика унищожиха сами шансовете си за класиране напред в турнира.