Ювентус победи Парма с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" трябваше да правят обрат, след като Гастон Бругман откри резултата в 25-ата минута. Алекс Сандро вкара две попадения в 43-ата и 47-ата минути. В 68-ата минута Матайс де Лихт оформи крайния резултат.

С успеха "старата госпожа" събра 65 точки и временно излезе на трето място. Парма е предпоследен с едва 20 точки.

"Пармалатите" откриха резултата в 25-ата минута, когато Бругман изпълни прецизно пряк свободен удар и не остави шансове на Буфон за 0:1.

Юве веднага се хвърли в атака в търсене на изравняването. В 28-ата минута Дибала се освободи пред наказателното поле и отправи страхотен шут, който профуча над напречната греда. В 36-ата минута опасен удар с глава на Бонучи мина над вратата.

В 42-ата минута домакините изравниха. Де Лихт свали топката с глава за Алекс Сандро след центриране от корнер и бразилецът вкара за 1:1.

Снимка 528112

В 47-ата минута Хуан Куадрадо центрира отдясно, Дибала се размина с топката, но тя стигна до Алекс Сандро, който с глава я насочи във вратата за 2:1.

В 68-ата минута торинци стигнаха до трети гол. При центриране от корнер Де Лихт се извиси над защитата и вкара за 3:1.