Сампдория победи Ювентус 2:0 в мач от последния кръг на Серия "А". Грегоар Дефрел (85) и Джанлука Капрари (92) донесоха трите точки на домакините.

Двубоят бе без значение и за двата тима. "Бианконерите" вече триумфираха с титлата, докато "моряците" бяха в средата на класирането.

Срещата бе последна за Масимилиано Алегри за "старата госпожа". Специалистът даде шанс на редица младоци в този мач, а голямата звезда Кристиано Роналдо остана извън групата.

Срещата започна с удари на Куаляреал и Дибала, които не затрудниха двамата вратари. В 34-ата минута нападателят на домакините опита удар със странична ножица, но стреля неточно.

Втората част започна с опасен удар на Мойс Кийн, който премина покрай вратата. В 52-ата минута Дибала стреля към горния ляв ъгъл, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.

Снимка 425414

В 80-ата минута гол на Кийн бе отменен заради засада на нападателя на Юве. Младокът бе изведен зад защитата и преодоля Рафаел, но бе зад последния в отбраната.

Пет минути след това Грегоар Дефрел матира Пинсолио след асистенция на Маноло Габиадини. Ударът на френския нападател срещна крак на защитник и излъга младия вратар на гостите.

В добавеното време на срещата Джанлука Капрари от пряк свободен удар не остави шансове на стража на "бианконерите" за крайното 2:0.