Ювентус победи Удинезе с 4:0 в 1/8-финален мач за Купата на Италия. Дори и в отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо, торинци показаха добра игра и можеха да спечелят  още по-убедително.

Милан без Златан победи СПАЛ с 3:0 за Купата на Италия

"Росонерите" ще играят с Торино за място в Топ 4

Гонсало Игуаин откри в 16-ата минута, а Пауло Дибала вкара следващите два гола в 26-ата минута от дузпа и в 58-ата минута. В 61-ата минута и Дъглас Коста се разписа от дузпа. Домакините удариха и две греди, като също така още един гол на Игуаин бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

Маурицио Сари беше дал почивка на Роналдо. Като цяло обаче той заложи на доста боеспособен състав с Гонсало Игуаин на върха на атаката и Пауло Дибала, Дъглас Коста и Федерико Бернардески зад гърба му.

Родриго Бентанкур и Адриен Рабио действаха в средата на терена, а в защита излезе карето Данило, Матайс де Лихт, Даниеле Ругани и Алекс Сандро. На вратата беше легендата Джанлуиджи Буфон.