Ювентус продължи перфектната си серия в италианското първенство с нова победа. В среща от 8-ия кръг "бианконерите" надвиха с 2:0 като гости Удинезе. Родриго Бентанкур даде аванс на "старата госпожа" в 33-ата минута, а три по-късно Кристиано Роналдо удвои.

Рекордьорът по титли на Апенините за четвърти път в историята си спечели първите осем мача от Калчото.

Снимка 382320

Юве изкова успеха си още през първата част. В 33-ата минута Жоао Кансело изведе чудесно Родриго Бетанкур, който вкара първия гол в срещата. Три минути след това при нова добра атака на гостите Роналдо бе в положение на засада, но показа, че няма да играе с топката. Манджукич стигна до кълбото, който намери португалеца и той с мощен удар вкара за 0:2.

През втората част "старата госпожа" продължи да диктура събитията на терена и можеше да стигне и до по-убедителен успех. В 84-ата минута Жоао Кансело нацели гредата.

Снимка 382319

Юве е едноличен лидер във временното класиране с 24 точки. Удинезе е 15-и с 8 точки.

Ювентус се насочи към новата звезда на Борусия (Дортмунд)