Ювентус спечели гостуването си на посдления СПАЛ с 2:1 и ще остане на първо място в Серия "А"  и след кръг №25. Отново над всички беше Кристиано Роналдо, който записа поредното си впечатляващо постижение.

Болоня измъкна равенство срещу Удинезе с гол в добавеното време

Стефано Окака Чука откри за гостите през първото полувреме

Португалецът беше точен в 39-ата минута, като стана първият играч в историята на Юве с голове в 11 поредни мача в Серия "А". Той изравни постиженията на Габриел Батистута и Фабио Куалярела и ако и другата седмица вкара ще стане едноличен рекордьор в калчото.

Още в петата минута Кристиано се разписа, но попадението му беше отменено заради засада. Дибала удари гредата след хубаво изпълнение в 37-ата минута. Рамзи удвои в 60-ата минута с красиво попадение. Андреа Петаня намали в 70-ата минута от дузпа. В 85-ата минута Роналдо се отчете и с греда.

Снимка 468172

Източник: EPA/БГНЕС

Ювентус вече има 60 точки от 25 мача. Вторият Лацио е с 56 точки, а третият Интер е с 54точки. И двата тима имат мач по-малко. СПАЛ е на последното 20-о място с 15 точки. 17-ия Сампдория е с 23 точки и мач по-малко.

0:1 Роналдо 39' 0:2 Рамзи 60' 1:2 Петаня 70' дузпа

СПАЛ: Етрит Бериша, Тиаго Чионек, Кевин Бонифаци, Ервин Зуканович, Аркадиуш Реца, Мирко Валдифиори, Симоне Мисироли, Лукас Кастро, Матия Валоти, Андреа Петаня, Габриел Стрефеца

Ювентус: Войсчех Шчесни, Данило, Даниеле Ругани, Джорджо Киелини, Алекс Сандро, Аарън Рамзи, Родриго Бентанкур, Блес Матюиди, Хуан Куадрадо, Пауло Дибала, Кристиано Роналдо