Ювентус победи Каляри с 2:0 след две попадения на Кристиано Роналдо в края на първото полувреме.

"Старата госпожа" имаше голямо предимство, но първият гол падна чак в 38-ата минута. Кристиано Роналдо навлезе в наказателното поле и с прецизен шут прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Само четири минути по-късно Кулушевски стреля, но топката се отби в играч на Каляри и излезе  в корнер. При последвалото центриране Мерих Демирал с глава отклони към непокрития Кристиано Роналдо, който направи резултата 2:0.

Снимка 506402

В 67-ата минута гол на Рагнар Клаван беше отменен заради засада. В тази ситуация Роналдо влезе в ролята на асистент и при заучено положение подаде на Клаван.

Ювентус: Буфон, Куадрадо, Демирал, Де Лихт, Данило, Кулушевски, Артур, Рабио, Бернардески, Мората, Роналдо.

Каляри: Краньо, Писакане, Клаван, Валукиевич, Трипалдели, Марин, Рог, Дзапа, Педро, Унас, Симеоне.

Ювентус се изкачи на второ място и има 16 точки. Лидерът Милан е с една точка повече и утре ще гостува на Наполи в дербито на осмия кръг на Серия "А".

Каляри е на десето място с 10 точки, като загубата е четвърта за тима през сезона.