Отборът на Ювентус достигна до пълен обрат при визитата си на Емполи тази вечер, след като Кристиано Роналдо се превърна в едноличен герой за "бианконерите", донасяйки им победа с 2:1 в Тоскана.

"Зебрите" откриха резултата в 28-ата минута, когато Франческо Капуто прати топката във вратата на Шчесни с хубав, плътен удар със силния си ляв крак - 1:0.

Снимка 386000

Източник: БГНЕС

През второто полувреме обаче, събитията на терена коренно се промениха. Пауло Дибала бе съборен от съперник в наказателното поле и главният рефер нямаше друг избор освен да отсъди дузпа за гостите от Торино. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби звездата на отбора Роналдо, който не сгреши от бялата точка, разписвайки се за 1:1.

След попадението, възпитаниците на Масимилиано Алегри започнаха все повече да пресират "сините" и в 70-ата минута, това даде резултат и обратът бе пълен. Точен за 2:1 отново бе Кристиано, който намери далечния ъгъл на вратата на "зебрите" след страхотен далечен изстрел.

Снимка 385999

След тази победа, Ювентус дръпна на върха в Серия "А" с актив от 28 точки, докато вторият Наполи е с 21, но и с мач по-малко. Емполи пък е на 18-ата позиция с едва шест.