Кристиано Роналдо вкара да от дузпа в 90-ата минута, за да спаси своя Ювентус от домакинска загуба срещу правещия мнго силен сезон Аталанта. Мачът завърши 2:2, като гостите от Бергамо повеждаха на два пъти, а португалската звезда след това въстановяваше равенството от 11-метрови наказатални удари.

"Старата госпожа" увеличи преднината си на върха и вече е със 78 точки. Вторият Лацио изостава с 8 точки 6 кръга преди края на сезона. Аталанта е на точка зад "римските орли".

В 16-ата минута Дуван Сапата направи двойно подаване с капитана Алехандро Гомес, след което преодоля Войчех Шчесни с удар по земя за 0:1. Ювентус имаше своите положения, но до изравнителен гол така и не се стигна до почивката.

Снимка 487749

В 55-ата минута след шут на Дибала топката рикошира в ръката на Мартен де Роон и главният рефер посочи бялата точка. Кристиано Роналдо беше безпощаден при изпълнението на дузпата и изравни резултата.

В 80-ата минута резервата Малиновский беше точен за 1:2, разписвайки се с прецизен удар от границата на наказателното поле. В 84-ата влезлият от скамейката Дъглас Коста пробва изстрел, който не затрудни Голини. Секунди по-късно Малиновский отново отправи удар, този път излязъл в аут.

Малко преди изтичането на редовното време резервата Луис Муриел игра с ръка в собственото си наказателно поле, което доведе до втора дузпа за "Старата госпожа" в мача, а Роналдо отново беше безпогрешен от бялата точка за крайното 2:2. Така португалецът се изравни с Чиро Имобиле по отбелязани дузпи в Серия "А" през кампанията - 11, и с 27-ия си шампионатен гол през сезона изостава само на два от италианския национал.

Така "бианконерите" остават непобедени на своя стадион през сезона, като сложиха край на рекордната серия на своя опонент от девет поредни шампионатни успеха.