Ювентус победи Верона с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на Серия "А" и вече е само на 4 точки от четвъртото място. Старши-треньорът на "бианконерите" - Масимилиано Алегри, сподели радостта си от прогреса на неговите играчи, но и призна, че футболистите му са могли да играят малко по-добре.

"Знаехме, че ще бъде трудно, защото играчите на Верона са физически силни и имат сериозни умения. И двата отбора имаха своите възможности. Ние можехме да увеличим преднината си, но не го направихме. Не играхме много добре. В последните пет минути бяхме длъжни да продължим с натиска, защото Верона беше само на едно хвърляне в нашето наказателно поле, където можеха да направят всичко.

Сега щяхме да седим тук и да си ближем раните, защото те реално можеха да ни изравнят. Все пак постигнахме желания резултат и намалихме разликата с Интер, Милан и Лацио. Добрите резултати ви позволяват бързо да наваксате, но трябва да вървите напред постепенно", каза Алегри пред Sky Sport Italia.

Ювентус - Верона 1:0 в Серия А