Ювентус победи Емполи в среща от 25-ия кръг на Серия "А". "Старата госпожа" се наложи с 2:0 в Торино. В състава на домакините личаха имената на доста от резервите на тима.

По този начин торинци запазиха сили за домакинството на Наполи във вторник в първи двубой от 1/2-финалите за Купата на Италия.

През първата част, Марио Манджукич на няколко пъти не успя да открие резултата от чисти позиции. От своя страна гостите създадоха едно напечено положение пред Нето и изненадващо двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Аталанта прекъсна успешната серия на Наполи

"Небесносините" отстъпиха с 0:2 у дома

Малко след подновяването на играта Манджукич се реваншира след като засече мощно с глава. Скорупски успя да докосне топката с върха на пръстите си, тя се отби в напречната греда, след което тупна малко зад голлинията за 1:0

В 65-ата минута Дани Алвеш намери Алекс Сандро, който с прекрасно отиграване се справи с Маури и с изстрел по земя в далечния ъгъл удвои преднината на Юве.

С успеха Юве 66 точки и има 10 т. аванс пред преследвача си Рома, който утре има много тежко гостуване на Интер. Емполи пък остава на 17-та позиция с 22 т.