Ювентус победи Бреша в двубой от 24-ия кръг на италианската Серия "А".

Битката на "Алианц Стейдиъм" приключи при резултат 2:0.

Автори на попаденията в полза на победителите станаха Пауло Дибала и Хуан Куадрадо.

Първият се разписа в откриващата част от сблъсъка, а вторият реализира своето попадение след почивката.

Юве без Роналдо в следващия си двубой

Победата е задължителна за "бианконерите"

Двата отбора очаквано се намират на различни полюси, защото шампионите водят битка с Интер за върха, докато гостуващият отбор е предпоследен в класирането.

Ювентус нямаше право на грешна стъпка и излезе със самочувствие срещу удобен противник. Бреша загуби последните си вече седем визити в Торино.

Резултатът беше открит седем минути преди паузата, когато Дибала се оказа на точното място в точния момент, давайки заслужен аванс на Старата госпожа в резултата.

Снимка 467012

Източник: Twitter

Флориан Айе получи червен картон минута преди гола и остави отбора си в намален състав на терена. Това се оказа от ключово значение за развоя на сблъсъка.

Попадение на Куадрадо, отбелязано 15 минути преди последния сигнал, сложи окончателно точка на спора и връчи трите пункта на домакините.

Снимка 467013

Така във временното класиране Ювентус е с актив от 57 точки - 3 повече от преследвача си Интер, преди изиграването на срещата от кръга за "нерадзурите".

Бреша е предпоследен, като днес дори присъствието на Марио Балотели на терена не промени нищо за тима.

Снимка 467014

В другата среща от този кръг, играна по същото време, Фиорентина разгроми Сампдория с 5:1.

Попаденията за победителите вкараха Влахович и Киеза, разписали се по два пъти. Към това бе прибавен и автоголът на Мортен Торсби в началото на мача.