Турнир: Копа Италия Стадион: Зрители: 36311

Ювентус елиминира Рома от турнира за Купата на Италия

Рома вече не е заплаха за Ювентус в турнира за Купата на Италия

Силен мач за "Старата госпожа" и победа с 3:1

81′

Лоренцо Пелегрини отправя много силен изстрел, който преминава над горната греда.

79′

Отбраната на Рома внимаваше при една ситуация с Кристиано Роналдо в 79-ата минута. Тогава португалецът дебнеше за хубаво подаване в опасна зона до вратата на "вълците", но в крайна сметка стремежите му не се превърнаха в реалност.

76′

Амаду Диавара отстъпва мястото си на Бруно Перес. Още една рокада за състава на Рома.

68′

Алесандро Флоренци от Рома отстъпва мястото си на Жордан Верету.

67′

Дъглас Коща напуска терена, а на негово място ще се появи Аарън Рамзи.

65′

Официално предупреждение за Гонсало Игуаин.

55′

ШАНС ЗА РОМА! Лидерът на Юве - Джиджи Буфон се скара доста на своите колеги, след като в 55-ата минута оставиха Алесандро Флоренци да излезе сам срещу италианската легенда. Стражът обаче осъществи решително спасяване, с което съхрани преднината на "бианконерите" от два гола.

50′

ГОООЛ ЗА РОМА!! 1:3!! "Джалоросите" започнаха далеч по-оптимистично втората част. Ченгиз Юндер върна своите в мача с фамозен гол в 50-ата минута. Турчинът се поразходи по границата на наказателното поле, а след това отправи мощен шут, който с помощта и на гредата матира Джиджи Буфон.

48′

Давиде Сантон се появява в игра вместо неубедителния тази вечер Джъстин Клуйверт.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

ГООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 3:0!! БОНУЧИ!! Полувремето завърши по трагичен начин за "вълците", тъй като допуснаха трети гол едва за 45 минути игра. Отбраната на  столичани забрави да се изтегли навреме при центриране на Дъглас Коща, а това остави куп футболисти на Юве само срещу Лопес. Късметът беше за Лео Бонучи, който се разписа отблизо с глава.

40′

Контузия в лагера на Юве. Данило напуска заради травма и така на терена ще видим Хуан Куадрадо.

36′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 2:0 БЕНТАНКУР! Юве продължи методично да налага волята си над сломените "вълци" и скоро стигна до удвояването. Родриго Бентанкур открадна топка в центъра, след което направи бърза комбинация с Дъглас Коща, за да се озове вече в наказателното поле на Рома. Там уругваецът демонстрира добър контрол и просто прати своя шут в мрежата на Лопес.

34′

Данило реши да пробва съперниковия страж с изстрел от средна дистанция, който притесни максимално Лопес, но не го накара да прави важна вратарска намеса.

31′

След четвъртото си нарушение в мача, Браян Кристанте получава жълт картон.

26′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 1:0!! РОНАЛДО! И тъкмо когато "джалоросите" усетиха, че могат да притиснат "Старата госпожа", на сцената се появи Кристиано Роналдо. Португалската звезда демонстрира, че се намира в убийствена форма през 2020 година. CR7 завърши индивидуална своя акция с диагонален шут, който намери незащитения ъгъл и на без това безпомощния в този миг Пау Лопес.

20′

Една от малкото ситуации за Рома в съперниковата половина се случи към 20-ата минута, когато капитанът Флоренци шутира, но за негова жалост, коженото кълбо срещна тялото на негов съотборник.

13′

Браян Кристанте си поигра с нервите на главния съдия, след като влезе грубо в краката на опонент. Реферът на тази среща обаче реши да не го декорира с картон, а тук можеше да бъде даден дори червен...

3′

Кристиано Роналдо напомни за себе си с отличен самостоятелен пробив, който завърши с изстрел, преминал покрай дясната странична греда на Пау Лопес.

2′

Двубоят започва с висока преса от страна на "бианконерите", които правят всичко по силите си, за да респектират своя опонент от столицата.

1′

21. Жордан Верету

Отборите на Ювентус и Рома се изправят един срещу друг в най-интересния двубой от четвъртфиналната фаза за Купата на Италия.

Милан без Златан победи СПАЛ с 3:0 за Купата на Италия

"Росонерите" ще играят с Торино за място в Топ 4

Всички очакванията сочат, че двамата треньори ще направят доста промени. Маурицио Сари обаче заяви, че не е взел решение дали да даде почивка на Кристиано Роналдо. Очакванията са обаче петкратният носител на "Златната топка" няма да играе. Даниеле Ругани ще е партньор на Леонардо Бонучи в центъра на защитата, на вратата ще застане легендата Джанлуиджи Буфон.

Погба продължава да се надява да се завърне в Ювентус

Целта е той да бъде привлечен под наем

Рома пътува до Торино без наказания Един Джеко, което е голям проблем за Пауло Фонсека. Мястото на босненеца най-вероятно ще заеме Никола Калинич като самотен нападател в схема 4-2-3-1. Триото зад него ще се състои от Ченгиз Юндер, Джъстин Клуйверт и Лоренцо Пелегрини.

Статистиката преди мача е изцяло в полза на Юве. "Бианконерите" спечелиха последните си 9 домакинства на Рома при голова разлика 21:3. Едно от тях беше именно за Купата на Италия - 3:0 през 2012 г. Интересното е, че последните четири мача помежду им в Торино неизменно завършват при резултат 1:0.

Наполи победи Лацио с 1:0