Ювентус напълно очаквано намери място сред полуфиналистите за Купата на Италия. "Старата госпожа" имаше лесен жребий за четвъртфиналите и с лекота надигра втородивизионния СПАЛ с 4:0.

Скромният опонент позволи на Андреа Пирло да експериментира със своя състав, като дори остави извън групата звездата Кристиано Роналдо.

Аталанта победи Лацио с 3:2 за Купата на Италия

Аталанта е на полуфинал за Купата на Италия

Бергамаските с драматичен успех над Лацио

Юве стартира вихрено и поведе още в 16-ата минута, когато Алваро Мората беше точен от дузпа, която бе отсъдена след преразглеждане с ВАР за нарушение срещу Рабио. Испанецът запази хладнокръвие и спечели индивидуалната битка със стража на гостите Етрит Бериша.

Фланговият бранител Джанлука Фработа определено ще запомни този мач, тъй като реализира своя първи гол с мъжкия тим на "бианконерите". Футболистът с №38 получи подаване от Кулушевски и с премерен изстрел удвои торинската преднина.

Снимка 515908

Източник: EPA/БГНЕС

На полувремето Андреа Пирло бе принуден да извърши принудителна смяна, като контузеният Федерико Бернардески бе заменен от младия Алесандро Ди Пардо.

След няколко пропуска по-рано, името си сред голмайсторите заслужено добави и шведският национал Деян Кулушевски. Нападателят намери необходимото пространство след пас на Киеза и оформи крайния резултат.

Интер победи Милан с 2:1 за Купата на Италия

Интер изхвърли Милан от Купата на Италия след спиращо дъха дерби

Наложи се съдийска смяна

До края "Старата госпожа" имаше още няколко ситуации за гол, а Феде Киеза беше достатъчно търпелив, за да се разпише, макар и в 94-ата минута,

Ветеранът Джиджи Буфон получи шанс да бъде титуляр за Юве в турнирния двубой и съумя да запази мрежата си суха.

В спор за място на финала, Ювентус ще се изправи срещу историческия си съперник -Интер.

ЮВЕНТУС - СПАЛ 4:0

1:0 Мората (16"), 2:0 Фработа (33"), 3:0 Кулушевски (78"), 4:0 Киеза (90+4')