Ювентус спечели Суперкупата на Италия. "Старата госпожа" се наложи с 2:0 над Наполи в Сасуоло.

Попаденията станаха дело на Кристиано Роналдо и на Мората в самия край на мача.

Неполитанци могат горчиво да съжаляват за развоя на мача, тъй като в 78-ата минута пропуснаха дузпа чрез Инсиние.

Като цяло Ювентус доминираше в срещата и заслужено се поздрави с успеха.

Това бе трети сблъсък между двата тима за Суперкупата. До момента Наполи имаше два спечелени двубоя, докато торинци триумфираха през 2012 г. с 4:2 след продължения.

Снимка 514832

Срещата започна с натиск на "старата госпожа". Първото чисто положение обаче бе за неаполитанци.

В 28-ата минута, Демме навлезе в наказателното поле и намери майсторски Лозано, който стреля точно към вратата, но Шчесни прояви завиден рефлекс и изби сигурен гол в мрежата си.

Снимка 514830

Последваха няколко оопита на Кристиано Роналдо да "разпечата" вратата на Оспина, но заради пропуски това не се случи и така двата отбора се оттеглиха на полувреме при 0:0.

През втората част, Наполи излезе по-открито, но торинци продължаваха да диктуват сибитията на терена.

Ювентус - Наполи, на живо

Двата отбора спорят за Суперкупата на Италия

В 55-ата минута се стигна до доста тежък сблъсък между Роналдо и Оспина. Вратарят бе ударен в главата, а португалецът в корема, но след намесата на медицинския екип в помощ на стража, играта продължи.

В 64-ата миниута, Юве поведе. Центрирана топка от корнер достигна до Кристиано Роналдо, който от около точката на дузпата и с решителен удар разпечати вратата на Оспина.

Снимка 514833

В 78-ата минута Наполи имаше брилянтен шанс да изравни. Маккени фаулира грубо Мертенс. След намесата на ВАР, съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Лоренцо Инсиние, който обаче стреля встрани от вратата на Шчесни.

Снимка 514841

В самия край на мача, Мората подпечата успеха на Ювентус с попадение след като остана сам срещу Оспина.