Ювентус победи Милан в мача за Суперкупата на Италия. В далечна Саудитска Арабия, Старата госпожа се наложи с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата вкара Кристиано Роналдо, разписал се след 61 минути игра.

Снимка 400788

"Бианконерите" загубиха последните два мача за трофея - 2:3 от Лацио и от "росонерите" с дузпи, но днес взеха своя реванш.

Спряганият за трансфер в Челси Гонсало Игуаин не поведе атаката на Милан, както се очакваше. Вместо това той се появи на терена едва през вторите 45 минути.

Снимка 380547

Източник: EPA/БГНЕС

Не е изключено това да се окаже последен мач на Ел Пипита с "червено-черния" екип. Новото попълнение на 7-кратния европейски шампион Лукас Пакета отново бе титуляр, след като дебютира преди дни срещу Сампдория (2:0) за Купата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ювентус - Милан 1:0, гол на Роналдо!

Цели седем арбитъра са ангажирани за срещата

Първото полувреме предложи на зрителите на стадиона и тези пред телевизионните екрани екшъна, който те по всяка вероятност бяха очаквали.

Акциите се редуваха ту пред едната, ту пред другата врата.

Най-деен в редиците на символичните домакини бе Дъглас Коща. Именно той отправи първия по-сериозен удар в срещата. Той дойде преди да са изминали и 10 минути от началото на двубоя. За щастие на Донарума, топката премина над вратата му.

Последва нова атака за торинския тим, свързана с Коща. Този път обаче той се забави с подаването си и не предостави топката по възможно най-добрия начин за Роналдо. Последният подаде, но пасът му бе пресечен.

Снимка 400779

Чалханоглу бе опасността за бранителите на Юве, но изстрелите му от средна и далечна дистанция бяха вещо спасявани от Шчесни. Самият вратар на Ювентус можеше да сбърка фатално преди почивката, като не се намеси по най-добрия начин при центриране от корнер. За негов късмет бранител на Юве изби топката в предни позиции.

До почивката шанс се откри и пред Дибала, но изстрелът му от границата на наказателното поле се оказа неуспешен.

През вторите 45 минути Милан се "задейства", като се стигна до удар на Кутроне в горната греда, само три минути след подновяването на играта.

Снимка 400778

Сякаш обаче физическите сили на "росонерите" не бяха достатъчни и съперникът им взе превес на терена.

Малко по малко атаките към Донарума зачестиха и ефектът от това не закъсня.

След 61 минути игра и чудесно извеждащо подаване на Пянич, Роналдо излезе зад защитниците на съперника и вкара от близка дистанция за 1:0.

Снимка 400780

На първо време останаха известни съмнения за налична засада, но след това се видя, че такава по-скоро няма. Въпреки това футболистите на Милан претендираха дълго, че с част от тялото си Роналдо се е намирал зад бранителите.

Атаките на Юве продължиха, като Дибала дори стигна до реализирането на нов гол. Той обаче бе отменен, заради засада.

Малко преди края на срещата пък Франк Кесие извърши изключително неочаквано и ненужно нарушение, като на първо време получи само жълт картон, но след допитване до ВАР системата, той бе изгонен от игра, виждайки червения цвят на картона.

Снимка 400776

Влезлият като резерва Игуаин не впечатли, но нямаше и възможност да излезе в добра голова позиция, за да направи това.

Резултатът се запази непроменен, което гарантира спечелването на трофея за Ювентус.

Старата госпожа вече има с една Суперкупа повече от Милан, прибавяйки осмата такава във витрината си.

Снимка 400775

Интересното е, че и в предишните два случая победителят се определя извън пределите на Ботуша. През 2003 г. торинци спечелиха с дузпи в САЩ, а през 2016 г. "росонерите" надделяха с удари от бялата точка в Катар. Това пък бе общо 6-и път, когато носителят на трофея беше определен в друга страна. Преди това мачът се е провеждал още в Триполи, Ню Джърси, Пекин, Доха и Шанхай.