Отборът на Ювентус очаквано продължава напред в турнира за Купата на Италия. Носителите на трофея нямаха проблеми при гостуването си на Болоня и триумфираха с 2:0. Наставникът на "бианконерите" Макс Алегри даде почивка на част от своите титуляри, като Кристиано Роналдо, Пауло Дибала и Алекс Сандро се появиха чак след почивката.

Лацио победи Новара с 4:1

Лацио мина с лекота през Новара за Купата на Италия

"Орлите" разбиха тима от Серия "Ц" за едно полувреме

В тяхно отсъствие шанс в стартовия състав получи талантливият нападател Мойс Кийн. Той се отблагодари и с гол в 49-ата минута, а в самото начало пък попадение реализира Федерико Бернардески.

Италианският национал бе точен още в 9-ата, когато се възползва от грубо неразбирателство между вратаря Да Коща и Калабрези, отбелязвайки почти на празна врата.

Снимка 399867

Източник: EPA/БГНЕС

Мойс Кийн дочака своя миг 40 минути по-късно, когато отбила се топка след шут на Дъглас Коща попадна под негов контрол и елегантно я промуши под плонжа на вражеския страж.

Болоня можеше да има и друга съдба в този мач, но още при резултат 0:1, холандецът Митчел Дийкс имаше малшанса да удари лявата греда.

Милан победи Сампдория с 2:0 и продължава напред за Купата на Италия